Благодатний вогонь зійшов в Єрусалимі

У храмі Гробу Господнього після молитви патріарха Єрусалимського Феофіла й десятків тисяч прочан запалав благодатний вогонь. Частинка чуда прибуде до Києва о 19.00.

Благодатний вогонь, який вважається одним з чудес православного християнства, зійшов в суботу, 3 квітня, в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Вогонь запалав після молитви патріарха Єрусалимського Феофіла і десятків тисяч паломників, що заповнили храм, площу перед ним і прилеглі вулиці.

Святий вогонь з'явився в Кувуклії - каплиці всередині храму, над кам'яним ложем, на якому, як вірять християни, покоїлося зняте з хреста тіло Ісуса Христа.

Патріарх знаходився в Кувуклії без будь-яких засобів для штучного отримання вогню. Коли чудо сталося, він почав роздавати частки полум'я прочанам.

Ті запалюють свічки, ділячись вогнем з сусідами. За лічені секунди полум'я поширюється по всьому храму, вихлюпується на площу перед ним, розтікається по сусідніх вулицях.

Віруючі буквально вмиваються вогнем, який, як вони стверджують, в перші хвилини не обпікає.

Очікується, що о 18.00 делегація Української православної церкви Московського патріархату прибуде з Благодатним вогнем до "Борисполя", звідки його доставлять на Великоднє богослужіння до всіх єпархій України.

Зустріч Благодатного вогню в столиці відбудеться о 19.00 на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври, де делегацію УПЦ зустріне Митрополит Володимир.

Разом з Благодатним вогнем цього року до Києва прибуде і шанована у всьому світі святиня - Віфлеємська ікона Божої Матері (”Богородиця усміхнена”) з печерного храму Різдва Христового у Віфлеємі – місця, де народився Христос.

У день Великодня, 4 квітня, о 16.00 урочистою хресною ходою з Благодатним вогнем святиню перенесуть до місця спорудження Свято-Воскресенського кафедрального собору (Залізничне шосе, 3, станція метро "Либідська").

Благодатний вогонь лише раз на рік нез`ясовним чином спалахує в храмі Гробу Господнього саме напередодні православного Великодня. Перша згадка про це диво відноситься до IV століття нашої ери. Чудо ”подається Господом” тільки за молитвами православного священика.

За словами Єрусалимського Патріарха Феофіла, ”церемонія є першою благою звісткою про воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Цей досвід аналогічний тому, що людина відчуває, одержуючи Святе Причастя”.

Цього року християни всього світу - православні, католики, протестанти – відзначають Великдень в один день - 4 квітня.

Читайте також:

Погода в Україні на Великдень

Християни відзначають Велику суботу

На Великдень відкриють кордони

Великодній стіл-2010 подорожчав на 20%
 

ВідеоБлагодатний вогонь зійшов в Єрусалимі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: