"Благословення" Брейвіка та згадка України у маніфесті: головне про терориста у Новій Зеландії та його цілі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У своєму маніфесті він розповідає, через що "радикалізувався".

Нову Зеландію та весь світу вразив у саме серце кривавий теракт – 49 людей загинули і десятки отримали серйозні поранення у стрілянині в двох мечетях. Очевидці, потерпілі та люди звідусіль ставлять собі однакове запитання: хто і для чого влаштував цю криваву бійню.

Хто такий Брентон Таррант

Головний нападник, Брентон Таррант описав себе як "звичайний білий чоловік, 28 років, народжений в Австралії в сім'ї робочого класу з низьким доходом". За його словами, батьки мають шотландське, ірландське та англійське походження. "У мене було звичайне дитинство, без особливих проблем. Я виявляв невеликий інтерес до освіти під час навчання в школі, я ледве зумів отримати прохідний бал", - пише він.

У своєму маніфесті він називає себе "етнонаціоналістом" та "фашистом". Він стверджує, що ключовими моментами в його радикалізації стали поразка французького ультраправого лідера Марін Ле Пен на виборах 2017-року й смерть 11-річної Ебби Акерлюнд, коли вантажівка в'їхала в натовп у Стокгольмі 2017-го року.

Залякати весь світ

Напередодні стрілянини Таррант опублікував багатосторінковий маніфест під заголовком "Велике заміщення". Документ має ту саму назву, що й теорія змови, що виникла у Франці. Згідно з нею, ЄС спільно з ООН хочуть замістити європейські народи мігрантами з Африки та Азії , і таким чином компенсувати їхнє старіння і низьку народжуваність.   

У своєму маніфесті Таррант підтверджує, що атака на мечеті була терактом. Свої дії він пояснив бажанням "створити атмосферу страху" а також спричини хвилю насильства проти мусульман. Тимчасово він жив у Новій Зеландії – одній з найбезпечніших країн світу. Нападник каже, що хотів показати, що "в світі не залишилося безпечного місця". Водночас слави, за його словами, він не шукав.

Окрім цього, у маніфесті згадується й Україна. "Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні", - йдеться у ньому. муфтій Духовного управління мусульман України "УММА" Саід Ісмагілов вже висловив своє занепокоєння щодо цього.

У "маніфесті" терориста, що вбив сьогодні мусульман в мечеті в Новій Зеландії, згадується Україна, і відповідно загрози...

Опубліковано Саідом Ісмагіловим Пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Довга підготовка та напад під музику

Австралієць розповів, що перед атакою йому вдалося поспілкуватися з терористом Андерсом Брейвіком, який вбив 77 людей під час вибухів і стрілянини в Осло і зараз відбуває покарання. Таррант стверджує, що отримав "благословення".

Також терорист написав, що планував атаку два роки. Свою зброю організатори теракту вкрили шовіністськими написами. Серед іншого там згадуються відомі битви проти мусульман та виконавці терактів останніх років.

Розстрілювати людей у мечеті терорист їхав під музику – патріотичний гімн часів балканської війни. Такий могли співати серби, що брали участь у масових вбивствах мусульман.

Онлайн-трансляцію нападу він вів у соцмережах, а перед нею з якихось причин закликав підписуватись на відомого блогера PewDiePie. Той вже спростував зв'язок і з ним, а маніфест і трансляцію Тарранта блокують в усіх соцмережах.

Детально про те, що сталося в мечетях, реакцію влади та все, що наразі відомо про моторошний теракт у Новій Зеландії читайте у матеріалі ТСН.ua. Ті, хто опинився посеред бійні, розповіли про побачене та пережите: ріки крові, тремтіння та героїзм звичайних людей. Жертви помирали на руках у тих, хто намагався допомогти, а єдине, що залишалось - молитись.

ВідеоТеракт у Новії Зеландії: терорист вів пряму трансляцію розстрілів у мечеті

Щонайменше 49 людей загинули, ще близько півсотні у лікарні з вогнепальними пораненнями. У місті Крайстчерч на Сході країни кілька терористів влаштували стрілянину у мечетях. Вогонь відкрили після п'ятничної молитви, коли у приміщеннях були сотні людей. Поліція спромоглася затримати нападників. Останні подробиці трагедії – далі у сюжеті.

Теракт у Новії Зеландії: терорист вів пряму трансляцію розстрілів у мечеті

Залиште свій коментар

Вибір редакції