Блер поїде на Близький Схід?

Цілком можливо. що Тоні Блер, чиє прем'єрство у Великобританії завершується завтра, стане спецпосланцем на Близькому Сході

Квартет міжнародних посередників врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту схвалив кандидатуру прем'єра Великобританії тоні Блера на посту спецпосланця в регіоні, повідомили американські представники.

На цій посаді Блер повинен буде зосередитися на зміцненні палестинських інститутів влади для подальшого утворення незалежної держави.

Держдепартамент США відмовився коментувати повідомлення про затвердження Блера, термін перебування якого на посту прем'єра Великобританії закінчується завтра.

Офіційно про призначення тоні Блера на новий пост члени близькосхідного квартету - ООН, США, Росія і ЄС - має намір оголосити протягом найближчого часу – проекти відповідних заяв проходять узгодження.

У той же час, Reuters з посиланням на представника Лондона заявляє про те, що кандидатура Блера ще не схвалена: „Це неправда. Кандидатура Блера ще не узгоджена," – заявило джерело.

Нагадаємо, раніше ідею створити новий пост висунув сам Блер, якого підтримав президент США Джордж Буш. Проте, за даними газети Haaretz, проти призначення раніше виступала Росія. Разом з тим, як відзначає видання, накладати вето на це рішення російська сторона не збиралася.

Проти висловлювався також і верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої політики і політики в області безпеки Хавьер Солана, який вважає, що введення нової посади відволікатиме від його власних зусиль в області близькосхідного врегулювання.

Сам Блер на прес-конференції в Лондоні заявив, що "кожен, хто піклується про міцний світ і стабільність на планеті, знає, що рішення ізраїльсько-палестинської проблеми на довготривалій і міцній основі є істотним".

"Як я вже неодноразово говорив, я зроблю все, щоб допомогти її врегулювати," – підкреслив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: