Блер розповів, чому він долучився до інтервенції в Ірак 2003 року

Якби союзники не захопили Ірак, Саддам Хусейн би спромігся створити зброю масового знищення.

Колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер, який дав 29 січня свідчення у рамках розслідування британської участі у війні в Іраку, пояснив мотиви своїх рішень того часу.

У перші хвилини після початку надання свідчень Блер помітно нервував, проте потім швидко взяв себе в руки і почав говорити впевненіше.

"Рішення, яке я повинен був прийняти, полягало у тому, що, з огляду на історію Саддама, з огляду на використання ним хімічної зброї, з огляду на понад один мільйон смертей, що є на його совісті, з огляду на десять років порушення резолюцій ООН, чи могли ми взяти на себе ризик пов’язаний із тим, що ця людина відновлює свою збройну програму", - сказав екс-прем'єр Сполученого Королівства.

За словами Блера, він був переконаний, що найбільш правильним буде не йти на такий ризик. Блер також згадав події 11 вересня в Нью-Йорку, де загинуло близько трьох тисяч мирних мешканців. "Справа у тому що ... якщо б вони мали можливість вбити ще більше людей, ніж три тисячі, вони б це зробили", - зазначив екс-прем'єр.

Режим Саддама Хусейна він назвав жахливим. "Факт у тому, що це був жахливий режим, і ми не могли піти на ризик, щоб цьому режиму було дозволено розробляти зброю масового знищення. Якщо це означає зміну режиму, значить, так має бути", - аргументував свою позицію Блер.

Він наголосив, що якби режим Саддама Хусейна не був повалений, то Ірак у результаті створив би зброю масового знищення."Саддам створив би зброю масового знищення після того, як інспектори покинули Ірак і санкції були б зняті", - заявив політик.

За твердженням Блера, Хусейн "мав намір і міжнародні ноу-хау з розробки зброї масового знищення". "Режим, який сам по собі жорстокий і пригнічує права і свободи людей, став би ще небезпечніший, заволодівши зброєю масового знищення", - сказав екс-прем'єр.

При цьому він наголосив, що подібний ризик існує й зараз і нагадав про ядерну програму Ірану.

Нагадаємо, твердження про розробки та можливу наявність у Хусейна зброї масового знищення стали підставою для підтримки Великобританією військового вторгнення до Іраку під егідою США у 2003 році.

Раніше Тоні Блер заявив, що керівництво США не зверталося з проханням до Великобританії надати військову підтримку американській кампанії в Іраку і це рішення було прийняте британською стороною самостійно. Також він заявив, що його канцелярія не прикрашала досьє щодо Іраку.

У березні 2003 року Великобританія виступила у ролі одного з основних союзників США, скерувавши до Іраку близько 46 тисяч військовослужбовців. Поштовхом для початку бойових дій стали звинувачення, висунуті адміністрацією Джорджа Буша-молодшого на адресу Багдада про створення зброї масового знищення. У липні 2009 року Британія завершила виведення солдатів з цієї близькосхідної країни.

Читайте також:

Гордон Браун дасть свідчення по вторгненню британських військ в Ірак

Вторгнення США в Ірак визнали незаконним

Британським інформатором про зброю масового знищення в Іраку був таксист

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: