Блінкен обговорив з гендиректором ВООЗ нове дослідження походження коронавірусу в Китаї

Блінкен обговорив з гендиректором ВООЗ нове дослідження походження коронавірусу в Китаї

Фото: Associated Press

Ще один етап розслідування необхідний для того, щоб "краще зрозуміти нинішню пандемію і запобігти майбутнім".

США підтримують намір Всесвітньої організації охорони здоров'я провести нові дослідження щодо походження COVID-19, зокрема в Китаї. 

Відповідну заяву американський державний секретар Ентоні Блінкен озвучив гендиректорові ВООЗ Тедросу Адханому Гебреєсусу під час зустрічі в Кувейті.

Зазначається, що другий етап розслідування необхідний для того, щоб "краще зрозуміти нинішню пандемію і запобігти майбутнім".

Наступний етап дослідження, вказав Блінкен, повинен бути "своєчасним, заснованим на фактах, прозорим, керованим експертами і вільним від втручання". Держсек також підкреслив важливість об'єднання міжнародної спільноти з цього питання.

Окрім того, очільник Держдепу США обговорим з гендиректором ВООЗ можливості співпраці для продовження реформування і зміцнення ВООЗ, а також підвищення глобальної готовності до пандемії і потенціалу реагування в усіх напрямках.

Сторони зобов'язалися "працювати разом з усіма державами-членами для досягнення значущого, конкретного прогресу в зміцненні глобальної безпеки в області охорони здоров'я для запобігання, виявлення і реагування на майбутні пандемії і загрози здоров'ю".

Як повідомлялося, Китай не дозволив Всесвітній організації охорони здоров'я провести нове розслідування щодо походження коронавірусу COVID-19.

Нещодавно генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології в Китаї.

Зауважимо, що його заява суперечить звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо походження коронавірусу, в якому експерти називали версію про витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірною", схиляючись до передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія.  

Уряди 14 країн, зокрема Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США, висловили занепокоєння доповіддю ВООЗ щодо походження COVID-19. 

Нагадаємо, що приїзду команди експертів до Уханя передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели навіть до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса. 

Раніше низка країн закликала Всесвітню організацію охорони здоров'я повернутися до Китаю для подальшого розслідування походження пандемії COVID-19.

Новини світу: Китай заборонив проводити нове розслідування походження вірусу COVID-19

Новини світу: Китай заборонив проводити нове розслідування походження вірусу COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація