У Росії десятки вугільників оголосили голодування

Протестувальники вимагають припинити скорочення персоналу та збільшити заробітну плату.

Працівники "Лучегорського вугільного розрізу", який розташований у Приморському краї Росії, почали голодування через низькі зарплати та звільнення. Наразі до голодування приєдналося близько 40 осіб.

Машиністи тепловозів, водії БелАЗів і представники інших професій вирішили влаштувати голодування сьогодні вранці, 11 жовтня, після зустрічі з гендиректором, пише "Федерація профсоюзів Приморського краю". Зустріч відбулася за підсумками мітингу, який відбувся напередодні.

"Зустріч директор почав з того, що запропонував людям подумати над тим, як підвищити продуктивність праці. Зрозуміло, це тільки підлило оливи у вогонь, людям фактично не дають працювати і заробляти, і всі розуміють, що саме відбувається", - розповів голова первинної профспілкової організації Приморської ГРЕС Сергій Беляков.

Протестувальники вимагають припинити скорочення персоналу на двох головних підприємствах селища та збільшити заробітну плату, а також виконати галузеві тарифні угоди, згідно з якими вугільники та  енергетики матимуть пільги та гарантії. Зазначається, що заробітна плата за рік скоротилася вдвічі.

Голова первинної профорганізації "ЛУР" Михайло Шкулипа повідомив, що цю роботу тепер виконує інша компанія , а більшість її працівників – жителі інших регіонів.

Наразі голодувальникам привезли воду і цукор, а їхні товариші організовують для них нічліг. Увечері протестувальники залишаться в адміністративно-побутовому приміщенні підприємства. Згідно з повідомленням, люди продовжують приєднуватися до протесту. Зазначається, що роботодавець поінформований про голодування працівників. У своїх заявах люди пишуть: "Змушений оголосити голодування, бо моя зарплата не дозволяє мені годувати сім'ю".

Своєю чергою, голова Федерації профспілок Приморського краю Володимир Ісаков назвав вимоги працівників абсолютно справедливими.

"Зниження зарплати вдвічі неминуче веде до соціального вибуху. У ситуації, коли робочі місця в Примор'ї віддають жителям інших територій, саме наш регіон втрачає податки. Влада повинна реагувати на це. Правильно в цій ситуації - підтримувати жителів краю, забезпечувати їм роботу і можливість заробляти", - прокоментував він.

Нагадаємо, раніше понад 60 ростовських шахтарів оголосили безстрокове голодування. Працівникам не виплачували зарплату більше року. 

ВідеоВ Ростовській області понад півсотні шахтарів оголосили безстрокове голодування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: