Близько двох тисяч жителів канадського міста не можуть повернутися додому після пекельної пожежі

Тепер лісові пожежі відступили.

Близько двох тисяч жителів канадського міста Форт Мак-Мюррей, можливо, не зможуть повернутися в свої будинки до вересня, заявила прем'єр провінції Альберта Рейчел Нотлі.

Жителів міста евакуювали на початку травня через лісові пожежі. Вогонь пошкодив або знищив приблизно 10% міських будівель - близько 500 будинків. Тоді Форт Мак-Мюррей змушені були покинути всі 80 тисяч жителів.

Тепер лісові пожежі відступили, і влада оприлюднила план поетапного повернення населення з 1 червня. Однак Рейчел Нотлі заявила, що поки небезпечно заново заселяти три райони міста. Проведені там перевірки виявили наявність шкідливих речовин в попелі.

Форт Мак-Мюррей розташований на нафтових пісковиках, які вкриті хвойним лісом. Тут знаходяться найбільші в Канаді нафтові родовища. Роботи з видобутку нафти також були перервані через лісових пожеж, але, як очікується, частково відновляться до кінця тижня.

Десятки тисяч евакуйованих жителів Форт-Макамаррея зараз живуть у тимчасових центрах, обладнаних у школах та спортивних комплексах.

З'явилися фото наслідків потужної пожежі у Канаді, яка знищила 2500 будинків

За добу площа лісових пожеж у центральній Канаді зросла вдвічі

Полум’я заблокувало всі під’їзди до міста Форт Мак-Мюррей. Стовпи диму вже сягають 60 метрів заввишки. Через швидке поширення вогню рятувальники відмовилися від наземної евакуації людей. Їх вивозять винятково на ґвинтокрилах. До тла вже вигоріло понад 1600 будинків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: