Близькосхідне врегулювання обговорюють на конференції в Йорданії

На узбережжі Мертвого моря міжнародна конференція спробує врегулювати близькосхідні конфлікти.

Міжнародна конференція "Близький Схід-2020: чи ймовірне всеосяжне врегулювання?" відкрилася в неділю ввечері в містечку Ас-Сувейма, на узбережжі Мертвого моря в Йорданії.

На порядку денному форуму великий перелік питань, включно також розглядатиметься питання перспективи врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту, роль позарегіональних гравців у близькосхідній політиці, проблеми енергетичної безпеки та зміцнення режиму нерозповсюдження зброї масового знищення.
Щорічно такий форум збирає десятки політологів з різних країн світу. Ключові проблеми Близького Сходу виносяться на обговорення форуму вперше.

Також вперше подібна конференція організовується Росією. Для участі в її роботі запрошені політики, провідні експерти, науковці та журналісти з Палестини, Ізраїлю, Єгипту, Лівану, Йорданії, Ірану, Сирії, Саудівської Аравії, Бахрейну, Туреччини, Росії, Великобританії, США і Франції.

Очікується, що в якості почесних гостей на конференції виступлять заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Салтанов, академік Євген Примаков, а також представник королівської сім'ї Йорданії.

Збирається конференція в умовах, коли мирний процес на Близькому Сході явно пробуксовує, а перспективи врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту проглядаються з працею.

Одним з основних перешкод на цьому шляху є відмова уряду Ізраїлю на чолі з Біньяміном Нетаньяху припинити поселенську діяльність на окупованих палестинських територіях.

Без цього ослаблене розколом палестинське керівництво на чолі з Махмудом Аббасом не готовий сідати за стіл мирних переговорів.

Тануть надії палестинців і на допомогу з боку нового американського президента Барака Обами, який оголосив близькосхідне врегулювання пріоритетом своєї зовнішньої політики. Якщо на початку свого перебування при владі він наполягав на повному припиненні поселенської активності на окупованих землях, то пізніше погодився з запропонованим планом Нетаньяху, що визначив тимчасове її припинення терміном на 10 місяців, що є неприйнятним для палестинців.

Не сприяє стабілізації обстановки в регіоні і ситуація в Іраку, напруженість навколо ядерного досьє Ірану і пов'язані з цим загрози на адресу Тегерана з боку Ізраїлю. Нестабільна й обстановка на саудівсько-єменської кордоні.

Учасники конференції спробують визначити перспективи встановлення безпеки і стабільності на Близькому Сході в осяжний період.

Читайте також:

Ізраїль та Іран вперше за 30 років обговорили ядерне питання

Іран нанесе удар "по самому центру Ізраїлю"

ЗМІ: після грудня Ізраїль атакує Іран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: