Блогери з Лівії: "миротворці" бомблять госпіталі, жінок і дітей

Росіяни та українці, яким вдалося зв'язатися з родичами в Лівії, розповідають, що західна авіація бомбить госпіталі та житлові квартали.

Західні країни уже третій день ведуть військову операцію в Лівії, спрямовану проти режиму Муаммара Каддафі. Росіяни та українці, яким вдалося зв'язатися з родичами та друзями з різних лівійських міст, діляться останньою інформацією на блогах і форумах.

Журналіст Олександр Жилін, який пише в блозі під ніком ai_zhilin, переказує телефонну розмова зі своїм другом: "Говорили півтори хвилини. "Саня, - кричав він мені в трубку, - тут справжнє пекло! Вони спалюють все, розумієш, все, в тому числі новонароджених! Всі гарячі точки, які ми пройшли з тобою - фігня в порівнянні з цим. Завтра тут нікого не залишиться. Я навряд чи..." На цьому зв'язок перервався".

"А у мене чоловік там. Правда, на півдні, лікар в госпіталі. Дзвонив вранці. У них поки тихо і є можливість виїхати", - пише користувач marina_611.

Джерелом достовірної інформації про події в Лівії останнім часом став форум українських лікарів, що працюють за кордоном. Від самих лікарів на форумі повідомлень немає вже кілька днів, розповідають про ситуацію їхні родичі, які додзвонилися до Лівії. Однак, за словами відвідувачів форуму, це стає робити все важче: зараз спостерігаються великі проблеми з телефонним зв'язком.

"Дві години тому додзвонилася до мами, вони – в Єфрені. Там все спокійно, але, з її слів, у Тріполі "миротворці" вбивають навіть старих, жінок і дітей, чого досі не було, зруйновано один госпіталь", - пише lilya.

"Щойно телефонувала мама з Тархуна. У неї все нормально, але сказала, що бомбили Тріполі, і розбомбили під Тріполі великий кардіологічний госпіталь", - зазначила nastya.

Блогер putnik1 повідомляє: "Щойно говорив з Алі (літній тунісець, у якого дочка в Тріполі, одружена з офіцером-танкістом). На дядькові, зрозуміло, обличчя немає. Кляне дочку, на чому світ, що не відправила до нього двійнят. Весь час на скайпі. За його словами, Тріполі бомблять, але не килимом: то туди всмажить, то сюди. Розкурочили хостел для людей похилого віку при центральному госпіталі, де працює його дочка, чомусь до купи ще й анатомічки. Загалом, Місураті взяли, його навіть не бомблять, тому що там друзям демократії підтримувати вже нікого. До Бенгазі танки не дійшли, але там все одно стріляють - повстанці і повстанці, які проти повстанців. Головне, через що Алі психує, це що дочка пішла на якусь то площа, не зрозумів куди, типу вливатися в "живий щит". Її прогнали, бо побачили сусідки і поскаржилися комусь, що прийшла мати двох маленьких дітей, але вона пішла кудись в інше місце. Коротше, ніхто нікуди нікого не жене, люди виходять самі. Знову-таки, за словами Алі, бомбити "живі щити" в Тріполі Айнур навряд чи ризикне, щоб не спровокувати кровну помсту".

За даними журналістів, міжнародна коаліція приступила вже до другої фази військової операції "Світанок Одіссея". Бомблять не тільки танки і бронетранспортери, але й житлові квартали. Зокрема, зруйнована будівля однієї з лікарень. Відомо, що горять склади в районі Місрати. Також ракети падали поблизу лівійської столиці.

Лівійська влада повідомила, що в результаті вторгнення військ коаліції загинули більше 60 людей. Західні країни ці дані не підтверджують і запевняють, що інформації про жертви серед мирного населення в результаті ударів немає.

Операція проти Лівії "Одіссея. Світанок" - останні новини тут.

Читайте також:

В епіцентрі бойових дій у Лівії опинились українські лікарі

Жириновський про бомбардування Лівії: "Ось вона і йде - Третя світова війна"

ВПС розбомбили "командний пункт" військ Каддафі

Кривавий "Світанок" над Лівією: під обстрілом сил західної коаліції гинуть діти

ВідеоЗахідні країни уже третій день ведуть військову операцію в Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: