Болгарія добилась від Росії постачання газу без посередників

Росія погодилася на відмову від посередників у постачанні газу до Болгарії.

Президент Болгарії Георгій Пирванов на переговорах в Москві з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим добився згоди російської сторони на зміну схеми постачань газу в країну, пише газета "Час новин". Зараз "Газпром" і Bulgargaz обговорюють перехід на прямий контракт між компаніями. За даними видання, політичне рішення про відмову від послуг посередника Overgas Inc. (спільне підприємство російського концерну і приватних інвесторів) вже прийнято.

Раніше "Газпром" вже відмовився від послуг посередника RosUkrEnergo, який забезпечував постачання імпортного газу в Україну.

Через Overgas Inc. до Болгарії надходить 70 відсотків російського газу, є ще і другий посередник - швейцарська компанія WIEE (належить "Газпрому" і Wintershall), але доля цієї компанії поки що не обговорювалася.

Росія поставляє Болгарії 3,1 мільярда кубометрів газу по трьом контрактам. "Газпром експорт" продає на межі 2,5 мільярда кубометрів Overgas Inc. і 600 мільйонів кубометрів WIEE. Ці компанії перепродують паливо Bulgargaz, який доставляє його кінцевим споживачам. При цьому Overgas Inc. близько 10 відсотків палива продає на роздрібному ринку Болгарії самостійно.

Болгарія стала однією з країн, яка постраждали від російсько-українського конфлікту щодо постачань і транзиту газу. Постачання газу до Європи з Росії через територію України були повністю зупинені 7 січня 2009 року, після чого паливо не доходило до споживачів ще в впродовж двох тижнів. Росія вже пообіцяла компенсувати Софії збитки на 86 мільйонів євро.

У четвер російський президент заявив, що Україна повинна відшкодувати збитки, яких зазнала Європа через проблеми з постачанням газу в січні. У свою чергу прем’єр-міністр України заявила, що Україна не винна в конфлікті і не буде за нього розплачуватися.

Пізніше стало відомо, що Болгарія вирішила частково відмовитися від російського газу на користь азербайджанського. Передбачається, що Болгарія зможе замінити близько 30 відсотків свого імпорту, який зараз повністю припадає на Росію.

Читайте також:

Болгарія вимагає компенсації за недоотриманий газ і відмову від посередників

Мєдвєдєв: Україна повинна заплатити Європі за "газову війну"

Угорщина оцінила свої збитки від "газової кризи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: