Болгарія і Румунія увійдуть до Шенгенської зони

Європейський парламент підтримав вступ Болгарії та Румунії до Шенгенської зони. "За" таке рішення проголосували 487 депутатів, проти - 77, утрималися - 29.

У середу, 8 червня, депутати Європейського парламенту проголосували за вступ Болгарії і Румунії до Шенгенського простору.

Як повідомляється на сайті президента Європарламенту Єжи Бузека, таке рішення підтримали 487 парламентарів. Проти висловилися 77, утрималися 29 депутатів.

Позиція Європарламенту буде врахована при розгляді питання на засіданні Ради міністрів ЄС. Після позитивного рішення міністрів закордонних справ на кордоні Румунії і Болгарії з країнами-учасницями Шенгенської угоди будуть припинені перевірки паспортів і митний контроль.

"Тепер ми можемо прийняти Болгарію і Румунію у Шенгенський простір і сподіваємося на те, що Рада Євросоюзу займе таку ж позицію, як тільки отримає наш позитивний висновок. Жителі цих країн повинні розглядатися як повноправні громадяни ЄС і перестати бути заручниками популістського дискурсу", - сказав доповідач Європарламенту по цій темі Карлос Коелью.

Зазначимо, що європейські законодавці прийняли сьогоднішнє рішення на основі доповіді Єврокомісії про те, що Бухарест і Софія виконали необхідні умови для вступу до Шенгенського простору.

На думку депутатів, проблеми, що залишилися, зокрема питання мігрантів на кордоні Болгарії і Туреччини, не є перешкодою для прийому Болгарії і Румунії у Шенгенську зону.

Нагадаємо, нині Румунія і Болгарія є членами Євросоюзу, але не входять у зону Шенгенської угоди. Навесні минулого року міністр внутрішніх справ Румунії Васілє Блага заявив, що його країна вступить у Шенгенську зону 27 березня 2011 року. Не дивлячись на ці слова, Бухарест досі не входить у Шенгенську зону.

Читайте також:

Пересуватися країнами Шенгенської зони стане складніше

Данія введе митний контроль на кордонах з Німеччиною і Швецією

Україна до кінця року перейде на біометричні паспорти

ЄС погодився видавати росіянам шенгенські візи на 5 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: