Болгарія переназве євровалюту

Підписання угоди між Євросоюзом і Чорногорією виявилося під загрозою через вимогу Болгарії писати назву європейської валюти в кириличній транслітерації.

Підписання угоди про співпрацю між Євросоюзом і Чорногорією виявилося під загрозою через вимогу Болгарії писати назву загальної європейської валюти в кириличній транслітерації.

Євро
Архів
Європейська валюта - євро
Болгарія, яка вступила в ЄС 1 січня 2007 року, наполягає, що в офіційних документах Євросоюзу, у тому числі і в угоді з Чорногорією, повинен з'явитися ще один варіант написання назви єдиної валюти - evro. Саме так назва євро, яку більшість країн ЄС пише, як euro, повинна виглядати при транслітерації з кирилиці. Болгарія - єдиний член ЄС, яка використовує кириличний алфавіт, стверджує, що має право наполягати на написанні "evro" тому, що саме такий варіант назви валюти фігурує в угоді про приєднання цієї країни до Євросоюзу.

На доказ серйозності своїх намірів Болгарія пригрозила не підписувати угоду про співпрацю ЄС і Чорногорії - ключовий документ для вступу цієї балканської держави до Євросоюзу.

Проте у п'ятницю пізно увечері представник ЄС оголосив, що угода з Чорногорією буде, як і планувалося раніше, підписано 15 жовтня. Яким чином вдалося вирішити питання з Болгарією, він не уточнив.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: