Болгарія спише Лівії зовнішній борг

Болгарія може списати зовнішній борг Лівії в обсязі 54 мільйонів доларів, заявив прем'єр-міністра Болгарії Сергій Станішев.

Цей захід не слід розглядати як відповідь уряду Болгарії на звільнення властями Лівії п'яти болгарських медсестер і палестинського лікаря, засуджених у Тріполі до довічного ув’язнення й депортованих напередодні до Софії, заявив прем'єр, слова якого наводить агентство Ассошиейтед Прес.

„Не слід вважати це розплатою з властями Лівії за звільнення наших громадян або визнанням таким чином їх вини. Це швидше акт гуманітарної допомоги," - заявив болгарський прем'єр.

П'ять болгарських медсестер і палестинський лікар, нині громадянин Болгарії, були арештовані в 1999 році в Лівії по звинуваченню в умисному зараженні ВІЛ більше 400 дітей. Спочатку всіх їх засудили до смертної страти, проте неділю тому цей вирок був замінений на довічне ув’язнення.

Засуджені, вимагаючи перегляду справи, стверджували, що невинні і що до них застосовувалися тортури, щоб добитися визнання.

У вівторок вранці після підписання договору між Євросоюзом і Лівією про надання медичної допомоги та зміцнення політичних зв'язків медики повернулися на батьківщину. Президент Болгарії підписав указ про їх помилування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: