Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Болгарія та Україна погодили позиції щодо вивчення болгарської мови у школах

Профільні міністри зустрілися в Одесі.

Міністри освіти і науки України та Болгарії Лілія Гриневич та Касимір Валчев обговорили імплементацію ст. 7 Закону України "Про освіту".

Про це повідомляє Укрінформ.

"На зустрічі з паном міністром ми обговорили перспективи майбутньої українсько-болгарської співпраці у сфері вивчення болгарської мови представниками болгарської громади в Україні та можливості навчатися цією мовою, поки діти в початковій школі вчать українську мову. А потім вивчати частину предметів болгарською мовою, а частину - державною мовою з тим, щоб мати змогу повноцінно опанувати державну мову", - зазначила Гриневич.

За її словами, існує модель, коли дітям болгарської громади можна вивчати рідну мову. Така модель може застосуватися в частині шкіл, де навчаються представники цієї громади. 

Своєю чергою міністр Валчев додав, що "перед тим, як прибути в Україну, отримав запевнення в тому, що новий закон не буде перешкоджати вивченню в Україні болгарської мови. Сьогоднішні перемовини були присвячені розгортанню мережі закладів і поглибленню вивчення болгарської мови, а не тільки її вивченню".

Нагадаємо, нещодавно Польща та Україна знайшли порозуміння щодо закону про освіту та мов нацменшин в Україні. 

5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн. "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України. 

ВідеоЛілія Гриневич спростувала створені за кордоном міфи нового закону про освіту

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції