Болгарія звільнила екс-прем'єра Косова

Болгарський суд звільнив з-під варти Агіма Чеку, якого Сербія вважає військовим злочинцем.

Болгарський суд звільнив колишнього прем'єр-міністра Косова Агіма Чеку, заарештованого напередодні на підставі ордера Інтерполу.

Рішення може бути оскаржене прокуратурою протягом трьох днів. Як повідомляють місцеві ЗМІ, протягом цього часу Чеку має залишатися в Болгарії.

Колишній глава косівського уряду і один з лідерів Армії звільнення Косова, яка воювала з сербськими військами наприкінці 1990-х, був заарештований болгарською поліцією ввечері 23 червня під час спроби в'їзду в країну з Македонії. Підставою для арешту став ордер Інтерполу.

Чеку розшукується правоохоронними органами Сербії з 2002 року. У Белграді його звинувачують в скоєнні військових злочинів в 1998-1999 роках.

В середу представники міністерства юстиції Сербії заявили, що до Болгарії направлено запит про екстрадицію Чеку.

Чеку відкидає всі звинувачення на свою адресу, а ордер, виданий Сербією, вважає недійсним.

"Я не серб і ніколи не був сербом. Сербія не може вимагати екстрадиції іноземних громадян", - заявив він у суді.

У свою чергу влада Косова звернулася до Софії, а також до інших країн і міжнародних організацій, з проханням ігнорувати вимогу Сербії. Крім того, адвокати затриманого надали суду документи, згідно з якими Чеку перебуває на дипломатичній службі.

Чеку прибув до Болгарії на запрошення колишнього міністра закордонних справ цієї країни Соломона Пасі. Сам Паси розповів журналістам, що колишній косівський прем'єр мав обговорювати в Болгарії перспективи вступу країни в НАТО.

Раніше Чеку вже затримували в Колумбії, Словенії та Угорщині, але всі рази відпускали. Щоправда, наказували залишити територію країни.

Читайте також:

В Болгарії заарештували екс-прем'єра Косова

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

Віце-президента США зустріли в Сербії як "фашистського покидька"

Гаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: