Болгарських медиків відправили на батьківщину

Болгарські медики, засуджені до довічного ув’язнення, відбули з Лівії до Болгарії на борту літака президента Франції Ніколя Саркозі.

Смертний вирок лікарям
Ананова
Дружина президента Франції Сесілія Саркозі брала участь у переговорах про звільнення болгарських медиків.
Болгарські медики, засуджені до довічного ув’язнення за зараження лівійських дітей ВІЛ-інфекцією, відбули з Лівії до Болгарії на борту літака президента Франції Ніколя Саркозі. Про це повідомило сьогодні агентство Reuters.

П'ять болгарських медсестер і палестинського лікаря, який прийняв громадянство Болгарії, було арештовано в 1999 році в Лівії за звинуваченням в умисному зараженні ВІЛ понад 400 дітей.

Спочатку всіх їх засудили до страти, проте неділю тому цей вирок був замінений на довічне ув’язнення. Засуджені, вимагаючи перегляду справи, стверджували, що невинні і що до них застосовувалися тортури, щоб добитися зізнання.

Дружина президента Франції Сесілія Саркозі брала участь у переговорах про звільнення болгарських медиків. Болгарія добивалася, щоб медики відбували покарання на батьківщині. Після відміни смертного вироку Лівія заявила про готовність розглянути питання про депортацію засуджених в Софію.

Справу болгарських медиків загальмував розвиток відносин Лівії з Євросоюзом. Нормалізація відносин Лівії і ЄС відбулася в 2003 році після рішення Тріполі відмовитися від розробок зброї масового ураження. Лівія також висловила бажання приєднатися до Договору про партнерство ЄС і країн Південного Середземномор'я.

ЄС, у свою чергу, як умову приєднання Лівії до Договору про партнерство, зажадав врегулювати проблему засуджених до смерті болгарських медиків. Євросоюз заявив про готовність укріплювати відносини з Лівією у випадку, якщо влада країни вирішить депортувати болгарських громадян на батьківщину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: