Болгарський шпигун, якого підозрюють у роботі на Кремль, отримав високу нагороду від Путіна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про "Орден дружби".

Президент Росії Володимир Путін нагородив "Орденом дружби" громадянина Болгарії Ніколая Малінова, лідера проросійського руху "Русофіли", якого у Болгарії підозрюють у шпигунстві на користь РФ.

Про це повідомила пресслужба російського президента.

Нагородження відбулося 4 листопада під час прийому в Кремлі з нагоди Дня народної єдності РФ. До слова, нагорода вручається за "особливі заслуги в сприянні миру, дружби, співпраці і взаємної поваги між народами".

У своїй промові Малінов розповів, що йому вдалося збудувати в Болгарії розгалужену мережу "русофілів", що складається з 240 відділень і понад 35 тисяч членів. "Коли ми 16 років тому починали, перше опитування показало 8% русофілів в Болгарії, зараз 82% русофілів", - сказав він.

Разом з тим, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що уряд Росії не вважає вручення нагороди болгарину Малінову, причиною для його переслідувань. За словами Пєскова, переслідування було б нелогічним і мало б згубні наслідки.

"Ми вважаємо, що подібні жести визнання заслуг Малінова в плані внесення вкладу в справу єдності Росії, єдності російського світу, внесок у розвиток дружби і співпраці наших країн, не може бути причиною для якихось переслідувань. Це було б не логічно і мало б згубні наслідки. Розраховуємо на те, що така людина зможе і далі працювати в руслі розвитку відносин наших країн", - прокоментував Пєсков.

Як раніше повідомлялося, Ніколая Малінова затримали у вересні за відмивання грошей та зв’язки із російською розвідкою в Болгарії. Зазначимо, що він нерідко виступав з проросійськими заявами, вітав незаконну анексію Росією Криму та виступав проти членства Болгарії в НАТО. У вересні його відпустив болгарський суд під заставу, але із забороною виїзду з країни. Однак згодом суддя дозволив йому покинути країну на 5 днів.

Відео У Болгарії затримали лідера проросійського руху Малінова за підозрою у шпигунстві на користь Кремля

За даними прокуратури, Ніколай Малінов не лише передавав секретні дані кремлівським організаціям, а й мав тісні контакти з одіозним медіамагнатом Костянтином Малофєєвим. Саме цей бізнесмен брав участь в анексії Криму та фінансуванні сепаратистів на Донбасі.   

У Болгарії затримали лідера проросійського руху Малінова за підозрою у шпигунстві на користь Кремля

Залиште свій коментар

Вибір редакції