Болівія прокладе 150-кілометровий тунель до океану

Тунель проляже під кордоном Перу і Чилі й виведе до штучного острова.

Несподіваний проект будівництва підземного 150-кілометрового тунелю з Болівії до Тихого океану запропонували три чилійські архітектори.

Про це повідомляє Financial Times.

Тунель повинен пройти під районом, де проходить сучасний кордон між Перу і Чилі. Вихід з тунелю приведе до штучного острова, який належатиме Болівії, і де країна зможе побудувати свій власний морський порт.

"Ідея, на перший погляд, здається божевільною, проте вона цілком може бути реалізована", - заявив представник групи чилійських архітекторів Умберто Ельяш.

Нагадаємо, 130 років тому Болівія потерпіла поразку у війні з Чилі і була вимушена поступитися їй своєю областю Антофогаста, а разом з нею і вихід до океану.

Сьогодні дипломатичні стосунки між двома країнами перервані, а Болівія позбавлена можливості вийти на ринки країн Тихого океану з своїм природним газом і іншими ресурсами.

Тунель може стати одним з найдовших в світі, але Ельяш впевнений, що його будівництво виявиться технічно менш складним, ніж, наприклад, тунель під Ла-Маншем, який сполучає Англію і Францію.

У болівійського тунелю лише частина проходитиме морським дном. Хоч і Чилі, і Перу знаходяться в сейсмонебезпечній зоні, архітектор впевнений, що будівництво може бути успішним, і приводить за приклад Японію, де теж часті землетруси.

У світі вже є досвід з будівництва протяжних тунелів, і необхідна технологія, щоб створити транспортну артерію під чилійсько-перуанським кордоном, існує.

Читайте також:

Чехословаччина планувала вихід до Адріатичного моря через тунель

Ізраїль розбомбив тунелі на кордоні сектора Газа

На Львівщині злочинці хотіли пограбувати банк, проривши тунель

Потяг зламався в найдовшому у Швейцарії тунелі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: