"Вибухова" історія. Що відомо про масове розсилання саморобних бомб "критикам Трампа"

Дата публікації
Перегляди
3190
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Вибухова" історія. Що відомо про масове розсилання саморобних бомб "критикам Трампа"

Фото: Reuters

Дехто пов'язує події з теорією змови.

Протягом кількох днів на адресу високопоставлених осіб Сполучених Штатів Америки надсилали вибухові предмети. Серед адресантів - мільярдер Джордж Сорос, подружжя Білла та Гілларі Клінтонів, екс-президент Барак Обама, колишній директор ЦРУ Джон Бреннан, губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо. Деякі пакунки досягали мети, проте жоден не здетонував.

Першим адресантом був бізнесмен та фінансист Джордж Сорос. У понеділок, 22 жовтня, у його поштовій скринці опинився невідомий вибуховий предмет. Пакунок помітив та розгорнув один із працівників маєтку. Він викликав поліцію, а згодом до справи долучилися вибухотехніки, які підірвали вибухівку у безпечному місці. Відомо, що самого Сороса в цей час у маєтку не було. Слідство вважає, що предмет не надсилали поштою, а підклали у скриньку.

Сорос є об'єктом критики консервативних активістів у США завдяки своїй діяльності. Дехто звинувачує його в антисемітизмі та навіть називає нацистом. 

У вівторок ввечері, 23 жовтня, мішенню стали Білл та Гілларі Клінтони. За даними Секретної Служби США, пакунок не дійшов власне до адресантів. Його перехопили раніше, коли людина, яка займається посилками для Клінтонів, виявила підозрілий предмет. Білл та Гілларі живуть у передмісті Нью-Йорка, недалеко від місця проживання й мільярдера Сороса. 

Пізніше Білл Клінтон висловив подяку Секретній Службі та усім силовим структурам, які швидко відреагували на події. "Вони невтомно працюють, щоб зберегти нашу країну та громади в безпеці. Я назавжди вдячний за їхні зусилля", - написав він.

Такий самий пакунок у середу зранку, 24 жовтня, надіслали колишньому президенту США Бараку Обамі, який проживає у Вашингтоні. Повідомляється, що його посилка також не досягла адресанта і була перехоплена. 

Пізніше, у середу, невідому посилку надіслали до офісу телекомпанії CNN, що розташований у будівлі одного з найбільших світових медійних конгломератів Time Warner. Правоохоронці провели евакуацію. Президент компанії CNN Джеф Цукер заявив, що тісно співпрацює з правоохоронцями, аби зрозуміти критичність ситуації. За його словами, евакуація всієї будівлі викликана надмірною обережністю. Згодом виявилося, що знайдена в офісі вибухівка адресована екс-керівнику ЦРУ Джону Бреннану, якого запросили на канал для участі у передачі. 

Згодом з'явилася інформація, що невідомий пакунок з імовірно вибуховим предметом перехопили дорогою до Білого Дому. Проте в Секретній Службі США спростували інформацію, заявивши лише про перехоплення до Нью-Йорка та Вашингтона.  

Пакунок, за даними ABC, надіслано й за адресою губернатора Нью-Йорка Ендрю Куомо у районі Мангеттен. 

Згодом у ФБР заявили, що вибухові пристрої зроблені за однаковим принципом. Щонайменше один з них містив уламки скла. Усі вони були примітивні, проте функціональні і могли вибухнути. Згодом виявилося, що пакунок з вибухівкою надіслали і колишньому генеральному прокуророві Еріку Холдеру. Адреса відправника належала представниці Демократичної партії Деббі Вассерман Шульц. Ця ж адреса відправника зазначена й на пакунках Клінтонам та Обамі. З цієї адреси надсилали пакунок і демократці Максін Вотерс. Інформації про те, що саме Шульц надсилала пакунки, немає.

Усі, кому адресувалися пакунки з імовірними вибуховими пристроями / Фото: Reuters

Також правоохоронці застерігають, що пакунків може бути ще більше. 

У Білому Домі вже засудили дії невідомих, які займалися цією провокацією. Спікер Адміністрації президента Сара Сандерс заявила, що кожен, хто стоїть за цими "актами залякування", буде покараний.

"Секретна служба Сполучених Штатів та інші правоохоронні органи ведуть розслідування і вживатимуть усіх відповідних заходів для захисту всіх, кому загрожують ці боягузи", - йдеться в її повідомленні. 

Згодом президент Трамп особисто заявив, що головним пріоритетом його роботи є безпека американців. Саме тому буде проведено розслідування, а ті, хто причетний до розсилання вибухівки, будуть покарані. "Погрози і злочини на політичному ґрунті на мають місця у Сполучених Штатах Америки", - сказав Трамп на брифінгу. 

Дехто з користувачів Twitter зазначає, що як Сорос, так і Клінтони, й Обама пов'язані конспіративними теоріями змови. Так, політолог Брайан Клаас завяив, що Трамп навмисне розповсюджує серед громадян думку, що Клінтони, Обама та Бреннан причетні до теорії змови, використовуючи риторику Сталіна. Таким чином він також "демонізує" невигідну для себе пресу. А зараз його "улюблені" цілі отримали пакунки з вибухівкою.

До того ж відомо, що майже кожен, кому адресували пакунки з вибухівкою, критично ставився до політики Дональда Трампа і публічно про це говорив. З Гілларі Клінтон у Трампа взагалі публічне протистояння, а Обаму президент завжди звинувачував у неправильній внутрішній та міжнародній політиці, зокрема критикував проект Obama Care, а також ненадання допомоги Україні у боротьбі з Росією. 

Пізніше американське видання ABC News оприлюднило фото вибухового пристрою, яке правоохоронці вилучили з офісу CNN у Нью-Йорку.

JUST IN: Photo obtained by ABC News shows device recovered from CNN by the NYPD bomb squad. abcn.ws/2EQP1XA

Опубликовано ABC News Cреда, 24 октября 2018 г.

У будинку Гілларі і Білла Клінтонів ФБР виявило бомбу

У будинку Гілларі і Білла Клінтонів ФБР виявило бомбу

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3190
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація