Березовського засудили до 13 років колонії

Суд визнав винним підприємця у розкраданні 143 мільйони рублів та засудив до 13 років позбавлення волі. Обвинуваченого на суді не було, він живе у Великобританії як політичний біженець.

Підприємця Бориса Березовського заочно засудили до 13 років позбавлення волі.

Вирок у справі "ЛогоВАЗа" був оприлюднений 26 червня.

Раніше підприємець був визнаний винним в шахрайському розкраданні 143 мільйонів деномінірованних рублів в "АвтоВАЗа". Аналогічні звинувачення були пред'явлені також заступникові Березовського в "ЛогоВАЗі" Юлієві Дубову, якого суд заочно засудив до дев'яти років позбавлення волі.

Проте у вироку вказано, що покарання винесене за розкрадання грошових коштів у розмірі 58 мільйонів рублів. Цю суму суд постановив стягнути із засуджених на користь адміністрації області Самари як компенсація нанесеного збитку.

Кримінальна справа за фактом шахрайства була порушена в серпні 2002 року. За версією слідства, компанія "ЛогоВАЗ", яку очолювали Березовський і Дубов, уклала з "АвтоВАЗом" договір на постачання двадцяти тисяч автомобілів різних моделей. "ЛогоВАЗ" був офіційним дилером "АвтоВАЗа", і передоплата за поставлені автомобілі не передбачалася.

За версією слідства керівництво "ЛогоВАЗа" повернуло кошти за поставлені автомобілі не в повному об'ємі, а виручені гроші були витрачені на придбання нерухомості й акцій різних компаній, у тому числі телеканалів "ОРТ" і "ТБ-6", а також видавництва "Вогник".

Ці дії обвинувачених були кваліфіковані як легалізація грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

Як повідомлялося, прокурор, котрий виступає у ролі звинувачення у справі АвтоВАЗу, зажадав засудити Березовського до 15 років позбавлення волі.

Це друга кримінальна справа щодо Березовського. Раніше він був заочно засуджений до шести років ув'язнення у справі Аерофлоту.

Березовський на даний час проживає у Великобританії, де отримав статус політичного біженця. Представники російської влади неодноразово надсилали запит про екстрадицію бізнесмена, проти якого у РФ порушено декілька кримінальних справ, але позитивної відповіді поки що не надходило.

Читайте також:

Березовського визнали винним у розкраданні 140 млн

Березовського допитали у справі отруєння Ющенка

Бориса Березовського вимагають посадити на 15 років

Березовський зазіхає на статки Патаркацишвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: