Боротьба документом

Конгрес США прийняв закон про боротьбу з тероризмом, зміцнення демократії у всьому світі і доручив Бушу поговорити з Путіним.

Конгрес США прийняв закон про боротьбу з тероризмом 371 голосом проти 40, передає Associated Press. За даними телеканалу CNN, документ буде підписаний президентом Бушем найближчим часом.

Американський Сенат схвалив документ раніше у четвер 85 голосами проти восьми.

Американські війська
Американські солдати воюватимуть законніше (Фото: i-r-p.ru)
Законопроект заснований на рекомендаціях незалежної комісії по розслідуванню терактів 11 вересня 2001 року. В ході розслідування були опитані більше тисячі свідків і вивчені тисячі секретних документів. Як заявив агентству керівник комісії Лі Гамільтон, до проекту увійшли близько 80 відсотків пропозицій комісії.

Згідно цього документу, штати і міста, в яких передбачається найбільша терористична небезпека, одержуватимуть спеціальні гранти, всього близько 1,8 мільярдів доларів.

Планується також створення спеціальної програми забезпечення взаємодії між співробітниками служб безпеки різного рівня і посилювання контролю над в'їздом в США іноземців з країн з безвізовим режимом.

Іслам
Головною загрозою для своєї країни американці продовжують вважати ісламістів (Фото: baron-dogger.livejournal.com)
Серед інших заходів, передбачених в законопроекті – ретельна і широка перевірка вантажів, що поступають на територію Сполучених Штатів повітряним і морським транспортом.

Так, тотальні перевірки багажу на пасажирських авіалайнерах повинні початися протягом трьох років, а в найближчі п'ять років всі морські контейнери контролюватимуться на наявність в них радіоактивних матеріалів ще до відправлення з іноземних портів. Спецтехнікою доведеться обладнати близько 600 контейнерних портів по всьому світу.

Також конгрес оголосив просування демократії та свободи преси в зарубіжних країнах державною політикою країни.

Як передає РІА «Новости», дане положення включено в спеціальний розділ під назвою ”Акт 2007 року про просування демократії”.

Документ, днем раніше вже затверджений сенатом, після сьогоднішнього голосування направлено на підпис президенту США.

”Просування свободи й демократії в зарубіжних країнах є політикою США”, - йдеться в схваленому конгресом законопроекті, де вказано, що політикою США є ”захист і просування основоположних свобод прав, включаючи свободу зборів, слова, преси та релігії”, а також ”надання необхідного сприяння особам, неурядовим організаціям і рухам, які знаходяться в недемократичних країнах”.

Перо
Архів
Влада США обіцяє просувати демократію та свободу слова по всьому світу (Фото: minjust.gov.ua)
”Документ доручає також держсекретарю США ввести нові офіційні посади ”зв`язкового по демократії” (Democracy Liaison Officer) в апаратах американських дипломатичних представництв при НАТО, ООН, ОБСЄ, ЄС, Організації Американських Держав, Африканському Союзі та інших регіональних і багатонаціональних організаціях, а також при всіх ”бойових командуваннях Збройних сил США”.

Конгрес ухвалив також заснувати в США спеціальну щорічну державну премію ”За видатні досягнення в просуванні демократії” й доручив держсекретарю розробити положення про нагороду і супроводжуючу її грошову винагороду.

Законопроектом передбачено також створення в США державного ”Фонду підтримки прав людини та демократії”, завданням якої буде ”зміцнення демократичних інститутів, просування прав людини й верховенства закону, а також побудова громадянського суспільства в державах в усьому світі”.

Також конгрес США схвалив доручення Джорджу Бушу обговорити з Володимиром Путіним питання "тісної співпраці" і прямої координації між Білим домом і Кремлем по боротьбі з тероризмом і недопущенню розповсюдження зброї масового знищення (ОМУ).

Путін Буш
Архів
Буша зобов'язали обговорити з Путіним глобальні проблеми
"Конгрес США вважає, що як тільки це буде можливо президент США повинен обговорити з президентом Росії цілі і задачі створюваного управління координатора США по попередженню розповсюдження ОМУ і тероризму, круг відповідальності і обов'язки координатора США по попередженню розповсюдження ОМУ і тероризму, а також важливість тісної співпраці між координатором США і старшим офіційним представником Російської Федерації, який володіє зіставними з американським координатором повноваженнями по попередженню розповсюдження ОМУ і тероризму і з яким координатор США повинен координувати планування і реалізацію зусиль всередині і за межами Російської Федерації в цілях запобігання розповсюдженню ОМУ і тероризму", мовиться в тексті затвердженого конгресом документа.

У цьому ж законопроекті конгрес США ухвалив заснувати в Білому домі в апараті президента США посаду координатора США по попередженню розповсюдження ОМУ і тероризму, який призначатиметься президентом країни і затверджуватиметься американським сенатом.

Згідно положенню координатор буде "головним радником президента США з питань попередженню розповсюдження ОМУ і тероризму", "формулюватиме всеосяжну і скоординовану стратегію і політику США по попередженню розповсюдження ОМУ і тероризму", а також виробляти "плани по продовженню інвестицій в ядерну безпеку, які США здійснюють в Росії, колишньому Радянському Союзі і інших країнах".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: