Боротьба Трампа з "караванами мігрантів": влада дозволила Пентагону застосовувати силу на кордоні - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас міністр оборони США заявив, що не планує створювати табори утримання для мігрантів.

Міністр оброни США Джеймс Меттіс отримав від Білого дому повноваження на можливість застосування сили на кордоні, в тому числі летальної у разі необхідності.

Про це інформує Associated Press

"Міністр оборони Джим Маттіс заявив, що Білий дім надав йому певні повноваження застосовувати війська для захисту персоналу митної і прикордонної служб на південно-західному кордоні, у тому числі летальної сили у разі необхідності",-  пише видання.

Фотогалерея До США наближається десятитисячний караван мігрантів – Трамп обіцяє перекрити кордон (9 фото)

Зокрема, може йтися про використання військ для тимчасового затримання мігрантів на кордоні у разі, якщо ситуація вийде з-під контролю, чи станеться насильство.

Відео Три тисячі мігрантів заполонили Мехіко

Перша частина переселенців з Центральної Америки дісталася мексиканської столиці і розмістилися на найбільшому стадіоні країни "Джізес Мартінез". Ночували на матрасах прямісінько на підлозі спорткомплексу або у наметах поряд. Їхній пункт призначення - США. Туди вони йдуть у пошуках кращого життя. Однак там на них чекатимуть 15 тисяч військовослужбовців. Трамп наказав не пускати біженців в країну.

Три тисячі мігрантів заполонили Мехіко

Проте водночас міністр оборони США Меттіс заявив, що не планує створювати табори утримання для мігрантів. Нині на південному кордоні США розгорнуто близько 5,8 тис. військових, які активно працюють над тим, щоб створити інженерні загородження, зокрема, з колючого дроту, а також інші перепони вздовж кордону. Меттіс підкреслив, що військовий персонал не виконуватиме правоохоронних ролей, що заборонено законом.

Нагадаємо, 9 листопада президент Дональд Трамп підписав розпорядження, яке забороняє надавати притулок тим мігрантам, хто потрапив на територію США незаконно, у зв'язку з ситуацією на південному кордоні США і тимчасовими надзвичайними заходами американської влади у сфері міграції.

У відповідь на це правозахисна організація "Американський союз громадянських свобод" (ACLU) подала в суд на адміністрацію Дональда Трампа з вимогою скасувати указ про заборону на надання притулку нелегальним іммігрантам.

Відео У Мексиці сотні жителів протестують проти навали мігрантів з Центральної Америки

У місті Тіхуана вже зібралося близько трьох тисяч біженців. Місцеві жителі звинувачують їх в створенні безладу. І закликають йти геть. Місцеві і мігранти влаштували сутичку на головній площі міста так, що довелося втрутитися поліції.

У Мексиці сотні жителів протестують проти навали мігрантів з Центральної Америки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції