Боротьба з тероризмом та розвиток банку. Що обговорюють на саміті БРІКС

Лідери БРІКС були одностайними у визнанні глобальної загрози тероризму.

Сьогодні, 16 жовтня, в індійському штаті Гоа офіційно відкрився саміт країн БРІКС, до складу якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР. Саміт проходить вже увосьме на фоні все більш очевидних протиріч між Пекіном та Делі, а також внутрішніх проблем Бразилії та ПАР.

Лідери країн об'єднання взяли участь у спільній фотосесії. Офіційні заходи саміту, своєю чергою, пройшли у готелі Taj Exotica, повідомляють "Риа Новости".

За підсумками саміту лідери БРІКС підписали декларацію Гоа, а також план дій щодо її реалізації. Окрім того, підписано меморандум про взаєморозуміння зі створення платформи сільськогосподарських досліджень, положення про комітет з митної співпраці країн БРІКС і меморандум про взаєморозуміння між дипломатичними академіями цих країн.

Всі лідери БРІКС були одностайні у визнанні глобальної загрози тероризму, пише The Times of India. На їхню думку, ті, хто здійснює тероризм, не є більш небезпечними, аніж ті, хто його підтримує. Лідери групи підкреслили необхідність тісної координації щодо відстеження фінансування тероризму, а також поставок озброєння.

Президент РФ Володимир Путін провів ряд двосторонніх зустрічей із лідерами країн Індії, Китаю та ПАР ще у суботу, 15 жовтня. Згідно з повідомленням Еuronews, під час розмови з прем'єр-міністром Індії Нарендра Моді у режимі відеоконференції лідери запустили другий енергоблок АЕС "Куданкулам", який будує Росія. Також сторони обговорили проблеми безпеки й закликали до якнайшвидшого вироблення Всеохоплюючої концепції з міжнародного тероризму.

Згідно з повідомленням Reuters, БРІКС розвиватиме фінансування проектів у національних валютах країн "п'ятірки". За словами керівника нового банку розвитку країн БРІКС, поглиблення співпраці допоможе країнам отримати багато. У банку уже схвалили кредити загальною сумою на 900 мільйонів доларів.

Окрім того, глава КНР Сі Цзіпінь пообіцяв продовжити більш тісні зв'язки з Росією та Індією у рамках сприяння світової торгівлі партнерства. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: