Боротьба за Арктику триває

Канада має намір збудувати два військові об`єкти в Арктиці, аби закріпити свою присутність у регіоні.

Власті Канади заявили про намір побудувати в Арктиці свій перший порт, в який зможуть заходити глибоководні судна, повідомляє The New York Times. Це дозволить країні наростити присутність в регіоні, де останнім часом розвернулася боротьба між США, Канадою, Данією, Норвегією і Росією. Крім того, прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер (Stephen Harper) повідомив про плани по відкриттю нової тренувальної бази озброєних сил країни, на якій тренуватимуть полярників.

Стівен Харпер
Lenta.ru
Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер
"Перший принцип суверенітету Арктики - використати її або втратити", - заявив Харпер. Він додав, що нові проекти покажуть миру, що присутність Канади в Арктиці реальна і розширятиметься.

Заява прем'єр-міністра Канади зроблена в кінці триденної подорожі, яку високопоставлений урядовець зробив по найпівнічнішій частині Земної кулі.

Початок боротьбі за право бути присутнім в Арктиці поклала Росія на початку серпня. Російські полярники занурилися на дно Північного Льодовитого океану на батискафах, узяли проби ґрунту і поставили на дні металевий російський прапор. Власті інших країн поспішно заявили, що арктичні води є нейтральною територією, і дії росіян не мають юридичної сили.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: