Боснійські серби мають намір розширити автономію у складі Боснії та Герцеговини

Внутрішньополітична опозиція і міжнародне співтовариство висловилися проти референдуму.

Прем’єр-міністр Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини Мілорад Додік повідомив про намір провести референдум з питання про розширення сербської автономії.

Внутрішньополітична опозиція і міжнародне співтовариство висловилися проти референдуму, вважаючи, що це може порушити і без того тендітний мир у Боснії.

Раніше влада Хорватії повідомляла про те, що Загреб готовий використовувати військову силу проти Республіки Сербської, у випадку, якщо серби проведуть референдум про відділення від Боснії і Герцеговини.

Після підписання у 1995 році Дейтонських мирних угод, що поклали кінець балканській війні у Боснії та Герцеговині тривають міжетнічні розбіжності.

Вищим органом влади в країні є Колективний президіум, що складається з представників трьох народів - боснійців, хорватів і сербів. Рішення з найважливіших питань залишаються у веденні міжнародного співтовариства.

Нагадаємо, раніше президент Хорватії Стіпе Месіч заявляв, що тендітна держава трьох народів Боснія й Герцеговина перебуває на межі розпаду, а якщо Республіці Сербській вдасться відділитися, Європі загрожує нова війна.

Читайте також:

Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

Сербія подала заявку на вступ до Євросоюзу

Жителям Сербії, Чорногорії та Македонії дозволили в'їжджати в ЄС без віз

Президента Сербії оштрафували на 400 євро за розпивання алкоголю на стадіоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: