Боснія опинилася на межі громадянської війни

Керівники Європи і США занепокоєні змінами до конституції Боснії. Боснійсько-сербські лідери хочуть референдуму по незалежності.

Боснія рухається у напрямку нової громадянської війни, оскільки конституційна криза може спричинити розкол у політичній системі.

Побоювання викликані боснійсько-сербськими лідерами, які збільшили свої вимоги до незалежності. Вони застерігають, що ситуація в країні нестабільна.

Зростання етнічних розбіжностей збільшило побоювання про відновлення війни, яка забрала життя 110 тисяч людей в період з 1992 по 1995 роки.

Керівництва Європи і США скликали екстрене засідання, яке відбудеться у вівторок в Сараєво (столиця Боснії і Герцоговини). Метою цього засідання є зустріч з лідерами держави і пошук вирішення проблеми.

Криза зосереджена на спробі переписати конституцію, яка була прийнята державою в результаті війни в 1995 році.

З того часу Боснія складається з двох частин напівавтономних - Республіки Сербської і Мусульмансько-хорватської Федерації. Їх поєднують слабкі центральні інститути, чиїй роботі часто перешкоджають етнічні суперники.

Боснійсько-сербський прем'єр-міністр Мілорад Додик вважає зміни до конституції непотрібними і неприйнятними.

"Боснія нестабільна ... міжнародне співтовариство перегнуло палицю в Боснії. Це стане очевидним в кінці", - говорить він.

Додик виступає за включення до конституції референдуму про самовизначення, який би дав право Республіці Сербській стати незалежною від Боснії.

Лідер найбільшої Боснійської мусульманської партії Сулейман Тихич вважає, що початок нової війни швидше за все можливий.

"Якщо це буде продовжуватися в такому ж дусі, поза сумнівом виникне конфлікт. Питання тільки в тому, що це буде за конфлікт? Чи виникне він через три місяці, через півроку, або через рік?" - говорить він.

Лорд Ешдаун, який був представником міжнародного співтовариства в Боснії з 2002 по 2006 рік, також стривожений.

"Це ключовий момент і, якщо міжнародне співтовариство буде бездіяльним, Боснії загрожує розкол", - говорить він.

Нагадаємо, Боснія і Герцеговина, що виникли після розпаду Югославії, фактично є конфедерацією, в рамках якої співіснують Хорвато-мусульманська федерація і Республіка Сербська. На думку оглядачів, у разі проведення референдуму велика ймовірність того, що боснійські серби проголосують за незалежність.

Читайте також:

Боснійські серби також хочуть незалежності

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Через помилку прокурорів Караджичу не винесли обвинувачення

Сербія розпочне нові пошуки Младіча

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: