Бої в Карабасі: Вірменія звинувачує Азербайджан у нанесенні ударів по житлових кварталах

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Бої в Карабасі: Вірменія звинувачує Азербайджан у нанесенні ударів по житлових кварталах

Associated Press

В Баку ці заяви поки що ніяк не прокоментували.

У Вірменії заявили, що армія Азербайджану завдає ударів по житлових кварталах Степанакерта — столиці невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Про постраждалих не повідомляється, але місто зазнало значних руйнувань. 

Про це пише Державна служба з надзвичайних ситуацій Вірменії у Facebook.

"Противник продовжує руйнувати мирні населені пункти далекобійними ракетами. За останній час у Степанакерті тричі ввімкнулася сирена повітряної тривоги. Ворог завдає ударів по житлових кварталах і суспільно значущих об'єктах", — йдеться у повідомленні.

Азербайджан це поки що жодним чином не прокоментував.

Нагадаємо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Там тривають інтенсивні бої і сотнями гинуть люди. В Баку заявляють, що прагнуть припинити вірменську окупацію Нагірного Карабаху. Водночас у Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили одне одного в ескалації конфлікту. 

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого становили вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

Переговорний процес, спрямований на пошук мирного вирішення конфлікту, ведеться під егідою Мінської групи ОБСЄ, створеної у 1992 році. 

Наступна публікація