Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німеччина пояснила, які пункти Мінських угод порушила Росія

Представник Німеччини назвав пункти Мінських домовленостей, які порушила Росія.

Під час обговорення ситуації в Україні на засіданні Радбезу ООН представник Німеччини Крістоф Хойсген жорстко розкритикував РФ та пояснив, що саме вона є винною у порушенні домовленостей, досягнутих у Мінську та в нормандському форматі. 

Постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойсген по пунктах назвав порушення Росією Мінських домовленостей, а у кінці засідання Радбезу заявив, що бойовики на Донбасі - маріонетки Кремля, пише 24 канал.

Під час дискусії Росія звинуватила Україну у "саботажі Мінська" і погрожує зривом "нормандської" зустрічі. У відповідь на це Хойсген наголосив, що саме Росія від самого початку існування цих угод їх цинічно порушує. 

"Мінські домовленості передбачали, що з 15 лютого настане припинення вогню. Однак 15 лютого, як і раніше,  російські сили активно завдавати ударів, обстрілювали Дебальцеве. Тобто, з самого початку Росія не виконувала Мінські угоди. Всі виклики, з якими потім зіткнулася влада України, виникли, бо Росія порушила перший пункт мінського комплексу заходів і їй вже не довіряли", - заявив Хойсген.

За словами представника Німеччини, Росія не дотрималася пункту про відведення важких озброєнь і обстрілювала українців з артилерії та мінометів заборонених мінськими домовленостями калібрів, а також порушила домовленість про доступ ОБСЄ.

"Зі звітів ОБСЄ видно, що обмеження спостерігачам виникають через дії проросійських бойовиків, - додав Хойсген. - Не виконані й інші пункти мінських домовленостей та домовленостей, досягнутих у нормандському форматі: гарантування безпеки, надання гуманітарної допомоги, повного доступу до всіх районів України".

Він наголосив, що замість виведення іноземних збройних формувань з окупованих територій України Росія активно здійснює паспортизацію мешканців Донбасу. 

У відповідь представник Росії запитав, чи дійсно Хойсген "такий наївний та вірить у те, що на Донбасі усім керують маріонетки Кремля". На що представник Німеччини відповів: "Так, безумовно, віримо". 

Як повідомлялося, п'ять країн ЄС виступили із заявою на підтримку України після засідання Радбезу ООН. Мова про Бельгію, Естонію, Францію, Німеччину та Польщу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції