"Бойовиків" розстрілювали впритул у голову: ЗМІ розкрили нові подробиці кривавої перестрілки у Чечні

"Бойовиків" розстрілювали впритул у голову: ЗМІ розкрили нові подробиці кривавої перестрілки у Чечні

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Бойовиків" розстрілювали впритул у голову: ЗМІ розкрили нові подробиці кривавої перестрілки у Чечні

Фото: Росгвардія Вконтакте

Напередодні стався "напад" на військову частину Росгвардії у Чечні.

У ніч проти 24 березня шість осіб напали на об'єкт військової частини Росгвардії у Чечні та вбили шістьох російських силовиків, трьох було поранено. Згідно з офіційною версією Нацгвардії РФ, нападниками були жителі станиці Наурської, їхні особи встановили. Усіх шістьох чоловіків ліквідували на місці.

Однак, російські журналісти зазначають, що ця справа викликає багато сумнівів. Так, "Новая газета" отримала в розпорядження невідредаговані фото, на яких чітко видно поранення, від яких загинули шестеро нібито нападників. 

Як зазначає видання, ці фотографії зроблені на місці події одним із членів слідчо-оперативної групи. Світлини показують, що "нападники" вбиті практично одним і тим же способом — пострілом в голову.

Відтак журналісти показали ці знімки судмедекспертам і криміналістам. У опитаних фахівців не виникло сумнівів щодо характеру і способу поранення. Експерти підтвердили, що люди на фотографіях були розстріляні практично вритул, у всіх убитих вхідний кульовий отвір розташований в районі вушної раковини.

Більш категорично висловився один із колишніх співробітників правоохоронних органів, що служив в Чечні. Він прокоментував фотографії так: "Типовий "китайський розстріл". Так обидві сторони, що воюють, у чеченських кампаніях називали страту військовополонених".

Відзначимо, що цей вид розстрілу отримав назву за аналогією з публічними розстрілами в Китаї, для яких характерні дві ознаки: масовість і спосіб вбивства, коли жертва стоїть на колінах, а кат стріляє в голову, найчастіше в потилицю.

Інших кульових поранень, крім поранень в голову, на тілах чеченців, які нібито "напали" на військову частину № 3761, немає. 

"Ці фотографії практично дезавуюють повідомлення про бойове зіткнення, що відбулася в ніч проти 24 березня, і свідчать, щонайменше, про те, що всі "нападники" були затримані живими", — пише видання. 

Окремий інтерес представляє фотографія вбитого чеченця з муляжем саморобного вибухового пристрою (СВП). Так, правоохоронці РФ підтвердили, що пристрій був несправжнім. 

На лівій кисті убитого чітко видно рівний свіжий синець, що нагадує за своїм виглядом странгуляційну борозну від кайданок. Також чітко видно, що СВУ примотаний до тіла загиблого жовтим скотчем поверх свіжих плям від землі, трави і крові на кофті "нападника".

Фото: Росгвардія Вконтакте

"Фактично, це означає, що хтось примотав СВУ вже до трупа "бойовика". Якщо жодного зіткнення не було (а фотографії убитих чеченців тому об'єктивне підтвердження), то виникає запитання: за яких обставин загинули і були поранені дев'ять військовослужбовців в/ч 3761?" — зазначає видання.

"Нова газета" у своєму розпорядженні також має дані про характер поранень чотирьох гвардійців. У майора С. (всі прізвища є в редакції) діагностована відкрита черепно-мозкова травма і рвані-забиті рани голови і обличчя. Старший лейтенант С. отримав вогнепальне поранення правого стегна, рядовий І. — вогнепальне поранення колінного суглоба.

Також відомо, що щонайменше один із шести загиблих — старший лейтенант Єрмолаєв — помер від вогнепальних поранень в грудну клітину і в живіт.

Однак, за даними співробітника прокуратури, який безпосередньо брав участь в огляді місця події, чеченці, які "напали" на військову частину були озброєні лише палицями і ножами.
Цей факт підтверджено і офіційними зведеннями Нацгвардії. Тобто вогнепальну зброю чеченці з собою не мали, а поранення в деяких російських військових — самі від вогнепальнох зброї. 

За офіційною версією Нацгвардії, "нападникам" не вдалося проникнути на територію військової частини і заволодіти зброєю військовослужбовців. Таким чином, незрозуміло, за яких обставин військовослужбовці Нацгвардії отримали вогнепальні поранення і хто в них стріляв насправді.

Як повідомляють журналісти, в частині, де стався інцидент, служать переважно відряджені з інших регіонів військовослужбовці. За інформацією від жителів станиці Наурської, між місцевими чеченцями і військовослужбовцями в / ч 3761 можливо мав місце конфлікт на національному ґрунті. Це могло стати причиною розбірок, у ході яких чеченці могли бути затримані. Однак ця версія все одно не прояснює обставини поранення і смерті дев'яти гвардійців.

Нагадаємо, у Росгвардії повідомили, що 24 березня вночі шість осіб напали на об'єкт їхньої військової частини у Чечні. Унаслідок цього, шість російських силовиків було вбито, трьох поранено. 

Президент РФ Володимир Путін назвав інцидент "важкою подією". Згодом у ЗМІ поширилася інформація про те, що бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" взяли на себе відповідальність за напад на підрозділі Росгвардії у Чечні. 

 

Німецький чиновник заявив про діяльність у країні мережі чеченських екстремістів

Німецький чиновник заявив про діяльність у країні мережі чеченських екстремістів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація