British Petroleum оплатить всі витрати з ліквідації нафтової плями в Мексиканській затоці

Президент США Барак Обама поклав усю відповідальність за розлив нафти в Мексиканській затоці на компанію BP, якій належала нафтова платформа.

Компанія British Petroleum, якій належала нафтова платформа Deepwater Horizon, що затонула в кінці квітня, оплатить всі витрати, необхідні для ліквідації розливу нафти в Мексиканській затоці.

"BP визнає свою відповідальність за розлив нафти ... Ми ліквідуємо забруднення. BP сплатить всі витрати, необхідні для очищення (зони розливу від нафти)", - йдеться у заяві нафтового гіганта.

У неділю президент США Барак Обама, який побував на місці події, назвав BP відповідальною за розлив нафти в Мексиканській затоці і заявив, що компанія повинна взяти на себе витрати з ліквідації забруднення.

Згідно з федеральним законом США, розлив нафти в Мексиканській затоці може коштувати компанії не менше 75 мільйонів доларів.

Рейтингове агентство Fitch вважає, що вартість очищення зони забруднення може варіюватися від 2 мільярдів до 3 мільярдів доларів.

Представники BP поки не назвали суму, яку готові виділити на ліквідацію наслідків розливу нафти.

Аварійні служби США проводять контрольоване випалювання нафтової плями. Зараз пляма досягла узбережжя Луїзіани і наближається до берегів Флориди і Алабами. На боротьбу з витоком нафти мобілізовано сили американської Національної гвардії.

Берегова охорона і Служба управління мінеральними ресурсами США ведуть розслідування причин вибуху бурової платформи. Можуть постраждати тварини та птахи національного заповідника в Луїзіані, а також в навколишніх національних парках.

У неділю Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) наклало тимчасову заборону на рибну ловлю в американських прибережних водах у зв'язку з розливом нафти в Мексиканській затоці. Заборона поширюється як на приватних осіб, так і на комерційні підприємства риболовної галузі.

Читайте також:

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Пентагон направив Національну гвардію США на боротьбу з нафтовою плямою

Нафтова пляма розміром з Ірландію наближається до пляжів США

Американці підпалили нафтову пляму в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: