BP почала відкачувати нафту з пошкодженої свердловини у Мексиканській затоці

Компанія British Petroleum почала відкачувати нафту з пошкодженої в результаті потужного вибуху свердловини у Мексиканській затоці.

Компанія BP змогла налагодити процес відкачування нафти з аварійної свердловини в Мексиканській затоці.
Про це в неділю, 16 травня, заявив представник BP Марк Проглер.

Один кінець труби, довжина якої понад 1,5 кілометра і діаметр 15 сантиметрів, був приєднаний до танкера, а інший - підводні роботи компанії з'єднали з аварійним трубопроводом діаметром 53 сантиметри. Після цього фахівці BP почали відкачувати нафту на танкер. Безпосередньо над свердловиною раніше був встановлений захисний дзвін, через отвір в якому і протягнута труба.

Незважаючи на те, що за допомогою цієї системи вдається зібрати лише частину нафти, що витікає, в компанії подію вважають "важливим кроком" на шляху до запобігання екологічної катастрофи.

Відзначається, що приєднати трубу до пошкодженої свердловині вдалося не з першої спроби. Операція була проведена за допомогою працюючих під водою роботів.

Роботи ускладнюються тим, що керовані дистанційно роботи функціонують в темряві і на глибині більше 1,5 кілометра.

Керована BP нафтова платформа Deepwater Horizon затонула 22 квітня в Мексиканській затоці після потужного вибуху і 36-годинного пожежі. Від витоку нафти і забруднення води прибережної лінії постраждали штати Луїзіана, Алабама, Міссісіпі.

Нагадаємо, 20 квітня у Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon, що належить швейцарській компанії Transocean і орендована для видобутку нафти британської корпорацією British Petroleum (ВР).

Керована BP нафтова платформа Deepwater Horizon затонула 22 квітня в Мексиканській затоці після потужного вибуху і 36-годинного пожежі. Від витоку нафти і забруднення води прибережної лінії постраждали штати Луїзіана, Алабама, Міссісіпі.

Власником платформи була компанія Transocean, яка вела дослідне буріння в рамках виконання умов контракту з BP.

Тим часом, екологи вже прийшли до висновку, що наслідки розливу нафти у водах Мексиканської затоки можуть виявитися значно важче, ніж передбачалося раніше. Вчені виявили найбільше скупчення нафти за всю історію бурових установок приблизно на кілометровій глибині. Пятно перевищує довжину в 16 кілометрів, а товщиною більше 80 метрів. Вже можна говорити, що розміри витоку з пошкодженої свердловини були серйозно занижені і урядом, і менеджментом BP.

Читайте також:

Експерти запропонували заглушити нафтову свердловину в США атомним вибухом

Зупинити поширення нафтової плями в Мексиканській затоці не вдається

British Petroleum оплатить всі витрати з ліквідації нафтової плями в Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: