BP припинила відкачування нафти в результаті пошкодження куполу

Зупинка робіт носить тимчасовий характер, проте коли вони будуть відновлені, з точністю сказати не можна.

Британська British Petroleum (BP) 23 червня припинила роботи по відкачуванню нафти з аварійної свердловини в Мексиканській затоці.

Компанія видалила головний механізм, що здійснює огорожу з аварійної свердловини нафти і природного газу, - купол, після того, як з ним зіткнувся підводний робот і пошкодив систему подачі туди теплої води.

Як заявив глава Берегової охорони США адмірал Тед Аллен, зупинка робіт носить тимчасовий характер, проте коли вони будуть відновлені, з точністю сказати не можна.

"Інженерам BP може потрібно декілька годин, а, можливо, і більше часу - все залежить від того, чи будуть виявлені в куполі ледоподібні кристали, які могли утворитися після того, як туди перестала надходити тепла вода", - сказав адмірал.

В той же час, компанія продовжує спалювати нафту на поверхні.

Нагадаємо, на ліквідацію наслідку розливу нафти в Мексиканській затоці BP вже витратила близько 2 млрд дол. Ця сума включає витрати на виготовлення і доставку до місця аварії спеціальних технічних засобів, збір і розщеплювання нафти, буріння розвантажувальних свердловин, компенсації постраждалим від катастрофи американським штатам, врегулювання позовів і федеральні виплати.

Проте в BP підкреслюють, що підводити остаточні фінансові підсумки поки рано. Так, 16 червня керівництво британської компанії повідомляло, що для задоволення потреб всіх постраждалих від витоку нафти буде створений фонд загальним обсягом 20 млрд дол.

Розлив нафти з аварійної свердловини BP поблизу узбережжя штату Луїзіана вже визнаний найбільшою нафтовою катастрофою в США. З 20 квітня, коли на буровій платформі BP стався вибух, в Мексиканську затоку вилилося, за різними оцінками, від 504 тис. до 800 тис. бар. нафти.

Нафта, що розлилася, завдала суттєвого збитку екології і економіці штатів Луїзіана, Алабама, Міссісіпі, Флорида.

Читайте також:

У ВР знали про поломку устаткування на нафтоплатформі за кілька тижнів до вибуху

Витік нафти в Мексиканській затоці недооцінили в 12 разів

США можуть відібрати у BP ліцензії на видобуток нафти і газу


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: