BP витратила на ліквідацію "нафтового Чорнобилю" 2 млрд дол.

За період боротьби з "нафтовим Чорнобилем", British Petroleum витратила на ліквідацію 2 мільярди доларів. Сюди входять виплати по 65 тисячам позовів.

Британська нафтова компанія British Petroleum витратила на ліквідацію наслідків розливу нафти в Мексиканській затоці 2 мільярди доларів.

Як повідомили в понеділок, 21 червня, в компанії, ця сума включає в себе вартість ліквідації наслідків розливу, герметизації свердловини, гранти прибережним країнам і виплати за позовами. Компанія вже виплатила близько 105 мільйонів доларів по 65 тисячам позовів, пред'явлених їй у зв'язку з екологічною катастрофою в Мексиканській затоці.

За даними ВР, 19 червня вдалося відкачати близько 11,1 тисячі барелів і випалити 25,6 мільйона кубічних футів (725 тисяч кубічних метрів) попутного газу.

Нагадаємо, керована BP платформа Deepwater Horizon затонула в Мексиканській затоці біля узбережжя штату Луїзіана 22 квітня після 36-годинної пожежі, що послідувала услід за потужним вибухом, який забрав життя 11 людей.

Витік нафти, який почався слідом і продовжується досі, вже завдав шкоди американським штатам Луїзіана, Алабама, Міссісіпі, Флорида і загрожує регіону екологічною катастрофою.

ВР робила численні і здебільшого безуспішні спроби усунути витік. В кінці травня компанії не вдалося залити свердловину важкою технологічною рідиною, щоб потім зацементувати її. Третього червня підводні роботи на глибині 1,5 кілометра зрізали бурову трубу вище противикидного превентора (пристрій для герметизації гирла свердловини), що виходить з аварійної свердловини.

На зрізі був успішно розміщений захисний сифон, завдяки якому нафта і газ з аварійної свердловини тепер частково надходять в резервуари, що знаходяться на поверхні танкера. У минулу суботу компанія ВР відновила роботу системи, що відкачує нафту, яка була припинена днем раніше з технічних причин.

Раніше президент США Барак Обама пообіцяв залучити BP до відповідальності і змусити її заплатити за той збиток, що її діяльність завдала жителям Сполучених Штатів. Глава Білого дому заявив, що має намір зобов'язати керівництво BP створити спеціальний фонд, кошти з якого підуть на виплату компенсацій постраждалим від розливу нафти.

Читайте також:

ВР виділить 20 млрд доларів на виплати компенсацій у зв'язку з розливом нафти

Витік нафти в Мексиканській затоці недооцінили в 12 разів

Обама призначив "нафтового царя" США

Обама порівняв катастрофу в Мексиканській затоці з терактами 11 вересня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: