BP заплатить мільярд за усунення наслідків розливу нафти у Мексиканській затоці

Постраждалі від "нафтового Чорнобилю" штати - Флорида, Алабама, Міссісіпі та Техас - отримають по 100 мільйонів доларів

Компанія British Petroleum виділить мільярд доларів на усунення наслідків минулорічного розливу нафти в Мексиканській затоці.

Про це повідомили у четвер, 21 квітня, у міністерстві юстиції США. Відповідну угоду було підписано між керівництвом компанії і владою США.

Гроші будуть витрачені на відновлення екосистеми ділянки Мексиканської затоки і пляжів, які постраждали внаслідок розливу нафти.

По 100 мільйонів доларів отримають штати Флорида, Алабама, Міссісіпі та Техас. Гроші, що залишилися будуть витрачатися на проекти, обрані федеральним урядом або його уповноваженими.

Нагадаємо, 20 квітня 2010 року у Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon, яка була орендована для видобутку нафти британської корпорацією British Petroleum (ВР). Аварія призвела до найбільшої техногенної катастрофи. У результаті вибуху загинули 11 людей, а сама платформа затонула. Із свердловини, пошкодженої в результаті події, почала витікати нафта. BP змогла зупинити витік тільки через три місяці.

Сотні кілометрів прибережних зон Мексиканської затоки виявилися забрудненими. Економічні збитки від аварії обчислюються десятками мільярдів доларів. За даними екологів, від наслідків розливу нафти загинули більше 8 тисяч птахів, сотні морських черепах і близько 100 дельфінів.

Загалом, очисні роботи у воді і на суші тривали майже рік, але й досі на пляжах Мексиканської затоки продовжують знаходити загиблих тварин і сліди нафти.

Уряд США визнав головним винуватцем аварії британський концерн ВР. Фахівці компанії повністю не визнають результати проведеного американською владою розслідування. Однак керівництво BP погодилося з пропозицією адміністрації президента США створити спеціальний фонд у розмірі 20 мільярдів доларів для виплати компенсацій постраждалим. За останні сім місяців концерн заплатив за них 3,6 мільярда доларів.

Тим часом в цьому місяці британський концерн звернувся до уряду США з проханням дозволити відновити бурові роботи в Мексиканській затоці вже з липня поточного року.

Читайте також:

Мексиканська затока пережила рік "нафтового Чорнобилю"

British Petroleum хоче повернутись у Мексиканську затоку

Америка звинуватила компанію ВР у "нафтовому Чорнобилі"

BP з'ясувала причину аварії в Мексиканській затоці

ВідеоМексиканська затока пережила рік "нафтового Чорнобилю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: