Брат смертниці дав інтерв’ю про теракти у московському метро

Оголошений в розшук за причетність до вибухів у московському метро Анвар Шаріпов заявив, що з нього хочуть зробити "цапа відбувайла".

Марьям Шаріпова
Комсомольская правда
Марьям Шаріпова
Оголошений в розшук брат однієї зі смертниць, які здійснили вибухи у московському метро, заявив про свою непричетність до організації терактів.

Старший брат Марьям Шаріпової - Анвар Шаріпов - до терактів жив Москві. Після того, як були встановлені особи смертниць, його оголосили у федеральний розшук за звинуваченням у пособництві.

Як стверджує слідство, саме Анвар спочатку зустрів сестру в Москві, а потім підвіз її до метро. Сам чоловік категорично заперечив свою причетність до терактів.

"Я дізнався про вибухи у московському метро з випусків новин. Тоді у мене навіть думки не виникло, що до цього може бути причетна моя молодша сестра. Я не знав, що вона збиралася до Москви, і досі не можу повірити, що її немає. Який брат буде бажати смерті сестри. Я давно поїхав до Москви з сім'єю, спокійно живу тут і працюю. Поїхав з дому, щоб повністю розірвати з минулим і почати нове життя", - розповів Шаріпов.

За його словами, відомості про дзвінки з його мобільного телефону, зйомки камер відеоспостереження і свідки можуть довести, де він був 29 березня 2010 року. Тим не менше, брат смертниці переховується від слідчих органів. Яким чином журналістам вдалося вийти з ним на зв'язок, не повідомляється.

"Зараз же на мене хочуть все звалити. Схоже, ніхто не хоче шукати правди. Слідству просто потрібна правдоподібна версія і я в якості "цапа відбувайла". А я знаю, які методи можуть застосовувати на допитах, якщо потрібно довести те, чого не було", - зізнався Шаріпов.

Причетність братів Шаріпової до московських терактів викликає сумніви і у деяких співробітників правоохоронних органів Дагестану. Всі вони підтверджують, що Шаріпови стояли на спецобліку як прихильники ваххабізму, проте кажуть, що "справи масштабу московських вибухів не їхній рівень".

На думку деяких представників міліції, вибухи в Москві сталися примусово: "Їх могли попросити відвезти сумку, а потім підірвати за допомогою мобільного телефону. Адже вибухи сталися саме на станціях, а не в тунелі, де не ловить мобільний зв'язок".

В результаті терактів в метро Москви, що сталися вранці 29 березня, загинули 40 людей, більше 90 потрапили до лікарні з різними травмами. Маріам Шаріпова привела в дію бомбу на станції "Луб'янка", смертницею зі станції "Парк культури" виявилася Дженет Абдурахманова, вдова бойовика Умалата Магомедова.

Читайте також:

Смертниці, які підірвали московське метро, були подругами

Терористку-вчительку привів у метро рідний брат

Смертницю в Москву привезли троє чоловіків та жінка-слов'янка

У Москві бояться нових терактів: Саїд Бурятський набрав 30 шахідок

ВідеоТеракт в московському метро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: