Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Брат загиблого президента Польщі звинувачує уряд Туска у трагедії літака з Качинським

У скандалі з'являються нові обвинувачення.

Брат загиблого президента Леха Качинського Ярослав поклав провину за катастрофу президентського літака під Смоленськом - на тодішнього прем'єра Дональда Туска, повідомляє кореспондент ТСН.

Заяву про "моральну відповідальність" уряду Туска Качинський зробив під час вшанування пам'яті жертв трагедії. Останніми тижнями атаки на Дональда Туска з боку нинішньої польської влади посилюються. Тема смоленської трагедії є досі дражливою і розділяє поляків.

Лідер партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський, його однопартійці та симпатики і раніше заявляли, що частина відповідальності за трагедію лежить на Дональдові Туску та його уряді. Тепер Качинський та урядовці відверто кажуть – винні мають бути покарані.

"Хтось несе відповідальність за цю трагедію не зважаючи на її причини, бодай моральну відповідальність. І це – попередній уряд відповідальний за це. Не уряд Єви Копач, а уряд Дональда Туска. Вони робили усе можливе, порушували всі правила, аби пам'ять померла. Але це не спрацювало", - каже Ярослав Качинський.

Лунають усе нові звинувачення та подробиці цієї трагедії. І вони так чи інакше пов'язані з ім'ям Туска. Нещодавно польські ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що уряд Туска знав про підміну шести тіл жертв катастрофи ще в 2010 році, але влада прийняла рішення про їхню ексгумацію лише через 2 роки.

Більше того, нині на лаві підсудних опинилися п'ятеро чиновників – троє працівників канцелярії екс-прем'єра Туска і двоє колишніх польських дипломатів у Москві. Їх звинувачують у неналежній організації візиту Леха Качинського до Москви, що призвело до катастрофи літака. Вони можуть отримати кількарічні терміни ув'язнення.

Таких судових справ може бути більше, зважаючи на те, що розлідування катастрофи поновилося. І серед звинувачених можуть опинитися і Туск, і екс-глава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

Але ось уся ця інформація у Польщі не спричинила ефекту бомби, що вибухнула. Адже тут знають про давню нелюбов Туска та братів Качинських. Але нині, після перемоги на парламентських виборах, Качинський і його партія отримали реальні важелі, щоб спробувати притягнути до відповідальності Туска і його оточення. Сам Дональд Туск на звинувачення поки що не реагує.

Нагадаємо, Ту-154 Леха Качиньського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. При посадці літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через туман. Загинули 96 осіб, серед них - президент і його дружина, а також представники керівництва країни. В авіакатастрофі під Смоленськом Варшава звинувачує двох російських диспетчерів.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Відео Ярослав Качинський звинуватив у катастрофі під Смоленськом екс-прем'єра Дональда Туска

Залиште свій коментар

Вибір редакції