Брата Хусейна стратять за геноцид

Апеляційний суд Іраку затвердив смертний вирок, винесений двоюрідному братові Саддама Хусейна "Хімічному Алі".

Апеляційний суд Іраку затвердив у вівторок смертний вирок, винесений Вищим кримінальним судом Іраку двоюрідному братові Саддама Хусейна Алі Хасану аль-Маджиду, відомому за прізвиськом "Хімічний Алі", повідомив іракський телеканал "Аль-Іракія". Відповідно до конституції, вирок потрібно виконати протягом найближчих 30 днів.

Разом з аль-Маджидом до смертної страти через повішення засуджено колишнього міністра оборони Іраку Султана Хашима Ахмеда й колишнього командувача однієї з армійських бригад Хусейна Рашида ат-Тикриті. Всі вони проходили у так званій справі "Аль-Анфаль".

Операцію під такою кодовою назвою армія Хусейна проводила в 1987-88 роках в іракському Курдистані. Під час неї було вбито близько 182 тисяч людей і знищено близько трьох тисяч курдських сіл. У березні 1988 року проти жителів міста Халабджа в Курдистані було застосовано хімічну зброю, внаслідок чого загинуло п'ять тисяч курдів, включно з дітьми й жінками. За це керівник операції аль-Маджид і отримав своє прізвисько.

Водночас, як ідеться в повідомленні, апеляційний суд підтвердив вирок про довічний вирок ще двом підсудним - колишньому голові іракської військової розвідки Сабірові Абдель Азизі Ад-дуру, колишньому голові військової розвідки північних іракських провінцій Фархана аль-Джибурі.

Що ж до колишнього губернатора північної іракської провінції Найнава Тахера Ях’я Аль-Ані, що також проходить у справі про геноцид курдів, то, згідно з повідомленням телеканалу "Аль-Іракія", його виправдав і звільнив з-під варти суд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: