Брата Хусейна стратять

До смертної кари засуджено брата Хусейна Алі Хасан ель-Маджіда, знаного під прізвиськом "Хімічний Алі". Саме він керував операцією "Анфаль".

Алі Хасан ель-Маджід (Фото: viewimages.com)
Алі Хасан ель-Маджід (Фото: viewimages.com)
Один із головних обвинувачених у справі про геноцид курдів у 1987-1988 роках Алі Хасан ель-Маджід засуджений до смертної кари через повішення, повідомляє Associated Press.

Суд Іраку також ухвалив смертний вирок колишньому міністру оборони Іраку Султану Хашиму Ахмеду й колишньому командувачу однієї з армійських бригад Хусейну Рашиду ат-Тікріті, до довічного ув’язнення засуджений екс-глава іракської військової розвідки Сабір Абдель Азіз ад-Дурі та колишній глава військової розвідки східних іракських провінцій Фархан ель-Джібурі.

Тим часом, як зазначає РІА «Новости», колишній губернатор північної іракської провінції Найнава Тахер АЛЬ-АНІ визнаний невинним за відсутністю достатніх доказів його вини.

Після страти Саддама Хусейна в кінці 2006 року головною постаттю серед обвинувачених на процесі, що проходить під назвою ”Аль-Анфаль”, став його двоюрідний брат Алі Хасан ель-Маджід, який керував операцією, в ході якої, як стверджує звинувачення, були вбиті близько 182 тисяч осіб і знищені близько 3 тисяч курдських сіл.

Під час цієї кампанії в березні 1988 року проти жителів міста Халабджа було застосовано хімічну зброю, внаслідок чого загинуло 5 тисяч курдів, включно з дітьми та жінками.

За це аль-Маджід одержав прізвисько «хімічний Алі» та став однією з найодіозніших постатей у колишньому іракському режимі.

Шибениця
Архів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: