Брата Саддама Хусейна вчетверте засудили до страти

Виконання смертного вироку "Хімічному Алі" відкладається з політичних міркувань: наприкінці січня в Іраку пройдуть вибори до парламенту.

Іракський суд засудив до страти двоюрідного брата Саддама Хусейна - Алі Хасана аль-Маджіда, - більше відомого під прізвиськом "Хімічний Алі". Це вже третій винесений йому смертний вирок.

Своє прізвисько "Хімічний Алі" отримав за використання отруйних газів проти курдів. Цього разу його засудили до вищої міри покарання (страта через повішання) за участь в розпилюванні отруйливого газу над містом Халабджа в 1988 році, внаслідок чого загинули 5 тисяч курдів.

До цього Аль-Маджід, якому зараз виповнилося 68 років, вже тричі був засуджений до страти - за участь в операції "Аль- Анфаль" в 1988 році в Іракському Курдистані (під час якої було знищено 4,5 тисяч курдських селищ), за придушення повстання шиїтів в 1991 році і вбивства шиїтів в 1999 році.

Відкладення виконання вироку експерти пояснюють "політичними міркуваннями", пов'язаними із запланованими на кінець січня 2010 року парламентськими виборами в Іраку. На думку спостерігачів, влада країни розраховує, що страта "Хімічного Алі" напередодні виборів додасть популярності главі уряду.

Читайте також:

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Британська розвідка: мирному вирішенню конфлікту в Іраку завадила Росія

Ірак подав до суду на американських охоронців за розстріл мирних жителів

В Іраку стратять двоюрідного брата Саддама Хусейна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: