"Братства спецназу більше немає": у Білорусі силовики масово почали викидати у смітники форму

Дата публікації
Перегляди
51к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Братства спецназу більше немає": у Білорусі силовики масово почали викидати у смітники форму

Фото: Associated Press

Колишні білоруські спецпризначенці виступили з підтримкою протестів.

Колишні білоруські спецпризначенці 12 серпня почали масово публікувати відео в соцмережах, де викидають форму та заявляють, що "їм соромно за тих, хто зараз калічить та б'є людей". Їх підтримала частина силовиків, які досі були на службі.

Відео, зокрема, масово публікують популярні опозиційні Telegram-канали NEXTA.

"Мені дуже соромно за те, що я служив у військах, які зараз б'ють і калічать людей", - каже колишній військовий на одному з них. "Білоруського братства спецназу в Білорусі більше немає".

Силовики зривають погони та заявляють, що "Білоруського братства спецназу більше не існує".

Нагадаємо,

  • 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони не згодні з перемогою чинного президента Лукашенка.
  • Цього ж дня сталися перші сутички з ОМОНом, правоохоронці використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Інтернет не працював на території країни усю ніч. Понад 100 осіб були поранені гумовими кулями.
  • Ввечері 10 серпня тисячі білорусів у десятках міст країни знову вийшли на акції протесту. Правоохоронці розганяли мітингарів водометами, світло-шумовими гранатами та кулями, але протести не вщухали. В результаті вибуху гранати загинув перший протестувальник, десятки поранених.
  • 11 серпня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Цього дня люди також вийшли на вулиці протестувати. За декілька днів поліція затримала понад 5 тисяч протестувальників.
  • 12 серпня помер другий активіст, якого жорстко затримав ОМОН.

"У Білорусі людей крадуть на вулицях, і нема, до кого звернутися" – сестра затриманого Андрія Ткачова

"У Білорусі людей крадуть на вулицях, і нема, до кого звернутися" – сестра затриманого Андрія Ткачова
Наступна публікація