Браун сформував кабінет

Формування кабінету міністрів нового прем`єр-міністра Великобританії Гордона Брауна завершено. Повідомляють, що Кабмін серйозно оновлений.

кабмін брауна
Кабінет міністрів на чолі з Брауном

Новий прем`єр-міністр Великобританії Гордон Браун закінчив формування свого кабінету міністрів, який вчора вже зібрався на своє перше засідання в резиденції на Даунінг-стріт, 10, повідомила канцелярія британського прем`єра.

Кабмін серйозно оновлений. Посади зберегли тільки двоє - міністр оборони Дес Браун (він також призначений міністром у справах Шотландії) і міністр у справах Уельсу Пітер Хейн (який також буде міністром праці і пенсій). Поєднання посад пов`язане з тим, що коло обов`язків міністрів у справах регіонів Сполученого Королівства істотно скоротилося за останні роки, відколи Шотландії й Уельсу надані широкі автономні повноваження. Проте посаду міністра у справах Північної Ірландії, де нещодавно відновлена діяльність органів самоврядування, було вирішено закріпити за окремою людиною, і нею став Шон Вудворд.

Головними сюрпризами стали призначення на ключові посади кабінету - голів МВС і МЗС Великобританії. Міністерство внутрішніх справ вперше в історії очолила жінка - 45-річна Джекі Сміт, а головою Форін-офісу призначений 41-річний Девід Мілібанд, один з наймолодших політиків на цій посаді.

На чолі Казначейства (міністерства фінансів) став, як і передбачали британські оглядачі, Алістер Дарлінг. Його правою рукою - головним секретарем Казначейства - буде молодий політик Енді Бернем. Міністром бізнесу і підприємництва став Джон Хаттон.

Гордон Браун неодноразово заявляв, що головним пріоритетом його роботи на чолі уряду буде освіта. Саме тому вирішено розділити на дві частини колишнє міністерство освіти і ремесел. Вищою освітою, інноваціями і ремеслами доручено керувати Джону Денему, а справами шкіл і сім`ї опікуватиметься один з найближчих соратників Брауна Ед Боллс. Дружина Боллса - Іветт Купер - призначена міністром житлового будівництва. Ця посада не входить до структури кабінету, але Браун вирішив підняти її рівень, і Купер час від часу відвідуватиме засідання кабінету, з огляду на те, що будівництво доступного житла - один з пріоритетів нового прем`єра.

Новим міністром охорони здоров`я став Алан Джонсон, посаду міністра у справах громад і місцевого самоврядування зайняла Хейзел Блірс, а міністром довкілля призначений Хіларі Бенн. Три цих політика претендували зайняти місце заступника лідера правлячої Лейбористської партії, але програли Гаррієт Харман.

Харман була призначена адміністративним головою партії і лідером фракції лейбористів в Палаті громад, а також міністром у справах жінок. Проте вона не займатиме посади віце-прем`єра, як її попередник Джон Прескотт. Гордон Браун вирішив взагалі скасувати посаду віце-прем`єра в своєму уряді.

Середній вік міністрів - 49 років, найстаріший - 60-річний міністр юстиції Джек Стро, наймолодший - 37-річний міністр культури, спорту і ЗМІ Джеймс Пернелл.

Кажучи про представництво за статевою, національною і релігійною ознакою, можна зазначити, що до складу кабінету ввійшли п`ять жінок, чотири шотландці, серед міністрів є протестанти, католики й іудеї.

Не ввійшли до складу кабінету, але відвідуватимуть його засідання міністр у справах Олімпійських Ігор Тесса Джоуелл, міністр у справах Африки, Азії та ООН лорд Маллок Браун і генеральний прокурор баронеса Скотланд, яка стала першою чорношкірою жінкою на цій посаді.

Спостерігачі зазначають, що у складі кабінету міністрів з`явилися практично всі представники молодого покоління лейбористів, які в останні роки були активними на британській політичній сцені, - це Девід Мілібанд і його брат Ед Мілібанд (призначений розділом адміністрації уряду - Кабінет-офіса), Джеймс Пернелл, Ед Боллс і Дуглас Александер (міністр по міжнародному розвитку).

Заступники міністрів і молодші міністри уряду будуть призначені сьогодні. Не виключено, що до них будуть включені не тільки політики-лейбористи, оскільки Браун пообіцяв створити "уряд всіх талантів", який "виходитиме за вузькі партійні рамки".

гордон браун
Архів
Гордон Браун

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: