Бразилія та Аргентина запропонували реформувати МВФ

Президент Болівії в свою чергу розповів, що рекомендації МВФ його країні не допомогли.

Бразилія та Аргентина виступили з пропозицією про радикальну реформу Міжнародного валютного фонду. Про це повідомив президент Болівії Ево Моралес, відзначивши, що його країна підтримала цю ініціативу.

Вочевидь, йдеться про домовленості, які могли бути досягнуті в ході минулого саміту Америк. На цьому форумі Бразилія виступила з пропозицією надати країнам з економікою, що швидко розвивається, більше прав і повноважень в МВФ. Проте докладнішої інформації на цю тему, як і повідомлень про детальні сумісні пропозиції латиноамериканських країн по реформуванню фонду, дотепер не надходило.

"Я вітаю пропозицію Бразилії і Аргентини радикальним чином реформувати МВФ, і я також вітаю зміну в підходах Світового банку (до рішення економічних проблем)", - сказав Моралес в кінці своєї прес-конференції в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Президент Болівії не уточнив деталей цієї ініціативи і, пославшись на зайнятість, не став відповідати на додаткові питання.

Він детально розповів про те, що колишні рекомендації МВФ з подолання економічних труднощів в Болівії не призвели до рішення проблем, а лише викликали численні протести населення, що вилилися у вуличні безлади в 2003 році. За словами Моралеса, МВФ виставив як умова надання позик Болівії збільшення податків на бензин і товари народного вжитку, що призвело до зростання незадоволеності, але не позбавило країну від проблеми дефіциту бюджету.

Він також скептично висловився відносно стратегії західних країн по виходу з фінансової кризи, заявивши, що її не "вирішити простим вливанням грошей, оскільки необхідна реальна підтримка економіки". За словами Моралеса, "багато країн не вірять в ці пакети стимулюючих заходів, наприклад, запропоновані "великою двадцяткою".

Читайте також:

Ющенко і Тимошенко сподіваються, що МВФ дасть Україні третій транш

МВФ прогнозує Україні значні інфляцію та падіння економіки

МВФ оцінив збитки від економічної кризи в чотири трильйони

Світовий банк позичить Україні мільярд доларів для держбюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: