Брексіт по-англійськи. Як можливий вихід Британії з ЄС може вдарити по Україні

Референдум щодо членства в Євросоюзі відбудеться 23 червня.

Через тиждень світовий проект під назвою Євросоюз може опинитися на межі краху. Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який хотів зупинити набридлі розмови про розрив з Євросоюзом, ініціював референдум. Та замість втихомирення ситуації отримав бурю. Проти ЄС раптом об'єдналися дві сили. Одна вважає, що Євросоюз – це заскорузла бюрократична імперія. Інша – мріє про створення власного об'єднання зі своїми колишніми колоніями. Наприклад, новий союз із Канадою та Австралією, зокрема, швидке підписання зони вільної торгівлі із США.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

У четвер, 23 червня, на референдумі величезна частина британців збирається сказати своє прощальне слово об'єднаній Європі. До можливих наслідків готується увесь світ. Україні до проблем треба теж готуватися.

По-перше, до економічних проблем. Адже, якщо британці покинуть ЄС, українцям доведеться знову домовлятися про відкриті ринки з Англією. По-друге, з боку Лондона Київ втратить чималу підтримку на шляху до євроінтеграції. І по-третє, британцям з власними проблемами вже буде не до українських. А це добряче зіграє на руку Кремля.

Якими б оптимістичними не намагалися здаватися європейські лідери, та от вихід Британії неабияк послабить ЄС. Європа у своїх лавах втратить країну з потужною економікою й не дорахується чималих внесків до власного бюджету. Ба більше, приклад британців можуть наслідувати ще кілька країн-євроскептиків. Поганий сигнал прийшов зі Швейцарії, яка відмовилась від заявки про всуп до ЄС.

Питання референдуму в Британії, по суті, спровокували три головні чинники: загострення економічних проблем, міграційна криза та власне звичайнісінькі амбіції деяких британських політиків. Дебати у суспільстві точилися буквально криваві. Проєвропейсько налаштована парламентарка Джо Кокс навіть поплатилася власним життям, коли на вулиці вступила у суперечку з противником ЄС, як згодом з'ясувалося психічно неврівноваженим чоловіком.

Тим часом експерти пророкують і для Британії нелегкі часи, якщо та покине лави Євросоюзу. Зокрема, падіння економічного зростання одразу на кілька відсотків, відтік інвестицій, удар по банківській системі, закриття освітніх та трудових кордонів. Й що найстрашніше для Лондона, можливу втрату доступу до єдиного величезного європейського ринку.

Настрої у британців нині неоднозначні. Утім, за даними останніх опитувань, тих, хто за Британію в ЄС, – усе ж таки більше. І якщо довіритись англійській любові до ставок, то в букмекерських конторах ставки роблять на цілісність Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: