"Навіщо нам світ, у якому не буде Росії?". Як Путін лякає Захід ядерною зброєю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російський президент вважає свою країну жертвою агресії.

Сьогодні, 18 жовтня, лідер РФ Володимир Путін зробив кілька гучних заяв під час засідання міжнародного клубу "Валдай" у Сочі. Зокрема, російський президент відповів на запитання, щодо ядерної загрози. Він заявив, що громадяни його країни нічого не бояться і готові віддати життя за батьківщину, проте "якщо агресор завдасть по нам удар - ми відповімо. Ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть". Поки це висловлювання поширюється, обговорюється та висміюється у Мережі, ТСН.ua зібрав інші цитати Путіна щодо ядерних загроз, які демонструють, як змінювалася його риторика з цього питанню протягом останніх років.

"Колись людство відмовиться від ядерної зброї"

На початку 2014 року цю тему Путін порушив під час спілкування із студентами Національного дослідницького ядерного університету.

"Моя особиста позиція полягає в тому, що колись людство повинно буде відмовитися від ядерної зброї, але поки до цього ще далеко", - сказав він тоді, зазначивши, що Росія цього в односторонньому порядку робити не збирається.

"Росія не буде розмахувати ядерною дубіною"

У грудні 2015 року в інтерв’ю російському пропагандистському журналісту Володимиру Соловйову Путін зазначив, що питання ядерної безпеки лежить в основі військової доктрини РФ, проте Росія не збирається бути ініціатором ядерних загроз.

"У сучасних міжнародних умовах це було б планетарною катастрофою, і хочеться сподіватись, що бракуватиме планеті Земля божевільної людини, яка зважиться на використання ядерної зброї. Але як фактор стримування, Росія, як одна з провідних ядерних держав, буде цю зброю удосконалювати. Ядерна тріада перебуває в основі нашої безпекової політики. Але ми не розмахували і ніколи не будемо розмахувати цим ядерним дрючком", - зазначив Путін.

"Навіщо нам світ, у якому не буде Росії?"

У російському документальному фільмі "Світолад 2018", який вийшов навесні 2018 року, Путін розповів, що буде, якщо хтось захоче знищити його країну.

"Якщо кимось буде ухвалено рішення знищити Росію, у нас виникає законне право відповісти. Так, для людства це буде глобальна катастрофа. Але я як громадянин Росії і глава російської держави хочу поставити запитання: навіщо нам такий світ, якщо там не буде Росії?", - сказав він.

"Відповідь буде миттєва"

У березні 2018 напередодні президентських виборів, у своєму зверненні до Федеральних зборів Путін пригрозив світу російськими новітніми ядерними розробками. Він заявив, що РФ зробила технологічний прорив, створивши ядерний ракетний комплекс для нейтралізації загроз військового потенціалу США.

ВідеоПутін погрожував ядерною зброєю опонентам, які запроваджують санкції проти Росії

Путін каже, аби опоненти не розгойдували човен під назвою "Земля", запроваджуючи проти Кремля санкції. З таким спічем російський президент звернувся до федеральних зборів. Надійною гарантією миру на планеті він назвав міць російської армії. Похизувався новими ракетами, системами наведення і ядерними боєголовками.

Путін погрожував ядерною зброєю опонентам, які запроваджують санкції проти Росії

"Будь-яке застосування ядерної зброї проти Росії або її союзників малої, середньої, якої завгодно потужності, ми будемо розглядати як ядерний напад на нашу країну. Відповідь буде миттєвою", - сказав він під час звернення.

Тоді Федеральним зборам для наочності були показані відеофрагменти, які показували на що здатні новітні розробки, проілюструвавши бомбардування Флориди. Згодом виявилось, що відео - 11-річної давнини. США своєю чергою це відео назвали "безвідповідальним" та запевнили: "Ми в змозі захистити свою країну".

"Вони просто здохнуть"

Під час засідання міжнародного клубу "Валдай" 18 жовтня риторика російського президента щодо ядерних загроз стала зовсім дивною. Вона навіть викликала сміх у залі.

"Агресор повинен знати, що відплата неминуча, що він буде знищений. А ми жертва агресії. Ми як мученики потрапимо до раю. А вони просто здохнуть. Тому що вони навіть покаятися не встигнуть", - сказав Путін, додавши, що Росія не буде ініціатором ядерного удару.

Нагадаємо, Росія почала оновлення на чотирьох військових об'єктах у Калінінграді, військовому форпості РФ на кордоні з НАТО. Про це свідчать нові супутникові знімання ImageSat International, надані виданню CNN. Аналітики вважають, що масштабні оновлення проводяться на об'єктах, де зберігається ядерна зброя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції