Brexit: оприлюднено текст угоди про торгівлю та співпрацю між Євросоюзом та Великою Британією

Brexit: оприлюднено текст угоди про торгівлю та співпрацю між Євросоюзом та Великою Британією

Угода на 1246 сторінках регламентує майбутню співпрацю та торговельні відносини між Євросоюзом і Сполученим Королівством.

Європейська комісія та уряд Великої Британії оприлюднили повний текст укладеної днями угоди про торгівлю та співпрацю між Євросоюзом і Сполученим Королівством. Текст опублікованого в суботу, 26 грудня, документа міститься на 1246 сторінках.

У Брюсселі запустили процес ратифікації договору, однак він може завершитися лише наступного року. А тому ЄС має намір тимчасово застосовувати угоди від 1 січня наступного року.

З боку Євросоюзу цю угоду мають ратифікувати всі 27 країн-членів спільноти, а згодом і Європарламент. Наступне засідання послів країн-членів ЄС заплановане на 28 грудня. На ньому мають обговорити реакції, запитання та зауваження до угоди з боку окремих урядів. Якщо заперечень від урядів не буде, то постійні представники розпочнуть письмову процедуру схвалення, що відкриє шлях до тимчасового застосування угоди.

30 грудня угода має бути підписана з боку ЄС, а 31-го - опублікована в офіційному бюлетені ЄС. Після цього угоду має ратифікувати Європарламент, однак це відбудеться вже на початку наступного року.

З британського боку ратифікувати документ має парламент країни, який збереться для цього 30 грудня. Законодавців Великої Британії спеціально відкличуть із зимових канікул. Опозиційна Лейбористська партія вже заявила, що має намір підтримати договір.

Про що домовилися

Досягнута днями угода регламентує широкий спектр питань щодо економічної та інших видів співпраці між Євросоюзом та Сполученим Королівством. Документ передбачає режим безмитної торгівлі між ЄС та Великою Британією, а також регламентує такі аспекти, як співпраця правоохоронних органів та органів юстиції, соціальне забезпечення громадян ЄС та підданих Великої Британії.

Крім того, угода регулює такі питання як податкова прозорість, захист конкуренції, державні дотації, транспорт, енергетика, зокрема співпраця в зеленій енергетиці, сталий економічний розвиток, вилов риби та захист даних.

Сторони також зобов'язуються співпрацювати з метою дотримання високих стандартів в галузі охорони довкілля, боротьби зі змінами клімату, прав працівників тощо.

Зовнішня політика: кожен сам по собі

Утім, співпраця у таких сферах як зовнішня політика, зовнішня безпека та оборона не є предметом угоди, оскільки Велика Британія не забажала вести переговори з цих питань. Тож від 1 січня 2021 року між Великою Британією і ЄС не буде жодних правових рамок для розробки і координації спільних заходів у відповідь на зовнішньополітичні виклики, як-от введення санкцій щодо громадян або економік третіх країн.

24 грудня про досягнення домовленості щодо угоди про майбутні відносини повідомили голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Наслідки Brexit: чому британське суспільство розкололось, і чого очікувати він нової політики уряду

Наслідки Brexit: чому британське суспільство розкололось, і чого очікувати він нової політики уряду

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вихід Британії з ЄС
Наступна публікація