Брейвіка викрили у плагіаті у американського терориста Унабомбера

Усередині маніфесту Брейвіка виявили цитати з перших сторінок аналогічного "маніфесту" Унабомбера, який в 90-х роках минулого століття відправляв заміновані посилки в американські університети та офіси авіакомпаній.

Теодор Качинський, Унамомбер
Теодор Качинський, Унамомбер
Деякі частини "маніфесту", розміщеного в інтернеті підозрюваним у скоєнні терактів в Норвегії Андерсом Берінгом Брейвіком, майже дослівно взяті із записів американського терориста Теодора Качинського, також відомого як Унамомбер.

ОПРИЛЮДНЕНО ПОДРОБИЦІ, ЯК ТЕРОРИСТ ГОТУВАВСЯ ДО МАСОВОГО ВБИВСТВА У НОРВЕГІЇ

Дослідники засумнівалися в тому, що Брейвік самостійно написав 1500-сторінковий маніфест "Європейська декларація незалежності 2083" після того, як підрахували, що йому знадобилося б на це близько дев'яти років роботи. "Маніфест" розбитий на чотири частини. В одній з них, зокрема, описується процес виготовлення бомби.

Почавши аналіз окремих фрагментів тексту, фахівці виявили, що різні частини документа написані різними мовою. Усередині маніфесту були знайдені цитати з Мао і Макіавеллі; також дослідники констатували, що програмні тези були запозичені Брейвіком у Унабомбера.

РОЗПОВІДІ ОЧЕВИДЦІВ, ЖАХЛИВІ ПОДРОБИЦІ БІЙНІ В МОЛОДІЖНОМУ ТАБОРІ

Зокрема заяву Брейвіка про те, що його дії були "жахливі, але необхідні" фактично повторює слова Унабомбера, які той в 1995 році включив до свого маніфесту "Industrial Society and Its Future" ("Індустріальне суспільство та його майбутнє"). У документі Качинський заявляв, що його терористична активність була необхідна для залучення суспільної уваги до того, що людська свобода перебуває під загрозою через технічну модернізацію світу.

БАТЬКО ТЕРРОРИСТА НЕ БАЧИВ СИНА 15 РОКІВ, А ПРО ТЕРАКТИ ДІЗНАВСЯ З ІНТЕРНЕТУ

Унабомбер розсилав бомби поштою на території США з 1978 по 1995 рік - його цілями стали люди і організації, яких він вважав двигунами технічного прогресу. На крайні заходи Качиньський вирішив піти після того, як дика природа, яка оточувала його уокремлене житло в Лінкольні, штат Монтана, постраждала від рук людини й техніки.

Справа Унабомбера стала однією з найдорожчих в історії ФБР, причому знайти терориста-одинака вдалося лише за допомогою його родичів, які впізнали Качинського за стилем письма та ідеям, закладеним у маніфесті.

НОРВЕЗЬКИЙ ТЕРОРИСТ ВИЯВИВСЯ ПРИХИЛЬНИКОМ КАНТА І ЧЕРЧИЛЛЯ

Незважаючи на підтримку деяких американських громадських діячів лівого і анархістського толку, Унабомбер був засуджений до довічного ув'язнення без права спілкування із зовнішнім світом.

Нагадаємо, Андерс Берінг Брейвік здійснив подвійний теракт у п'ятницю, 22 липня, підірвавши в центрі Осло машину з вибухівкою, а потім розстрілявши кілька десятків учасників молодіжного табору на острові Утой.

За кілька годин до теракту він виклав в інтернет пропагандистські матеріали, в яких, зокрема, містилися антиісламські і антимарксистські заклики.

Всього в результаті дій Брейвіка загинули 93 людини і 96 отримали поранення. На допиті в поліції терорист заявив, що діяв один.

У неділю, 24 липня, поліція провела в Осло масштабний рейд, проте всі затримані за його підсумками люди були незабаром відпущені.

"Кривава п'ятниця" в Норвегії - слідкуйте за подробицями тут

Читайте також:

Норвезька поліція рятувала жертв теракту в "прогулянковому режимі"

Батько норвезького терориста не бачив сина 15 років і дізнався про теракти з Інтернету

Норвезька поліція провела безрезультатний рейд: спільників терориста не знайшли

Оприлюднено подробиці, як терорист готувався до масового вбивства у Норвегії

ВідеоНаслідки вибуху в центрі Осло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: