Британці показали новий безпілотник, недоступний для радарів

Міноборони Британії з гордістю представило безпілотник Taranis, майже непомітний для радарів, який може вражати цілі на іншому континенті.

Міністерство оборони Великобританії представило ударний безпілотник майбутнього. Новий безпілотник отримав назву Taranis на честь бога грому кельтської міфології.

Цей літак став предметом особливої гордості відомства. За словами, голови міністерства, в ньому поєднуються кращий дизайн і новітні технології.

Літак створений за технологією стелс і оснащений автономною системою розвідки. За допомогою Taranis будуть відпрацьовувати можливість ураження далеких цілей, в тому числі на іншому континенті. Його практично неможливо засікти за допомогою наземних радарів.

Крім того, на борту буде розміщено озброєння, бомби і ракети, що дозволить збільшити максимальний час ведення боїв. При цьому безпілотник можна контролювати з будь-якої точки земної кулі за допомогою супутникових комунікацій.

Taranis покликаний стати першим кроком на шляху до створення бойового безпілотника, який зможе робити нальоти на територію ворога. На його виробництво пішло близько 215 млн доларів. Льотні випробування почнуться тільки на початку наступного року.

Варто відзначити, що корпорація Boeing дещо випередила Міноборони Великобританії, представивши свій "безпілотник майбутнього" Phantom Ray. Цей літак був представлений публіці ще в травні цього року, а влітку почалися випробування. Польоти призначені на грудень.

Безпілотник Boeing буде використовуватися, в основному, для відпрацювання нових технологій. Примітно, наскільки схожий дизайн безпілотників і ряд робочих характеристик. Так, Phantom Ray також захищений від променів радарів, всі бортове обладнання розташоване всередині корпусу і виводиться тільки при необхідності. Призначений цей літак, як і Taranis, для розвідки, спостереження і рекогносцировки.

Тим часом у США займаються безпілотними космічними апаратами. У квітні відбувся запуск такого апарату X-37B. У пресі звучали припущення, що цей літак може нести в собі зразки лазерної зброї, відчувати яке можна на орбіті. Тривалість автономного перебування в космосі досягає 270 днів. Втім, творці X-37B наполягають на тому, що безпілотник призначений виключно для розвідки і не оснащений наступальним озброєнням.

Спостереження за новим "космічним безпілотником" X-37B показують, що його основне завдання дійсно ведення розвідки, а також перевірка потужних сенсорів для нового покоління супутників-шпигунів, вважають цивільні фахівці. У разі посилення міжнародної напруженості він також може випускати на орбіту групи малих супутників, що дозволить Америці відстежувати обстановку в будь-якому проблемному регіоні планети.

Читайте також:

Індія оголосила тендер на купівлю бойових безпілотників

США створять "вічний" безпілотник з лазерним живленням

США запустили безпілотний військовий космічний корабель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: