Британці визначили головну небезпеку "Фукусіми-1", змоделювавши процеси на АЕС

Британці змоделювали процеси на "Фукусіма". Головна небезпека виходить від 4-го блоку АЕС.

Британські вчені створили математичну модель процесів, що протікають на японській АЕС "Фукусіма-1" і проводять розрахунки можливих варіантів подальшого розвитку ситуації. Про це повідомили британські ЗМІ.

Керує аналітичною роботою головний науковий радник уряду країни сер Джон Беддінгтон. Висновки та рекомендації вчених, які оновлюються з отриманням нової інформації від японської влади, негайно направляються до вищої кризової структури кабінету міністрів Великобританії - комітету "Кобра".

При цьому дана інформація має гриф "таємно" та не підлягає публікації у відкритій пресі.

Тим не менш, в Лондоні стало відомо, що найбільше занепокоєння британських фахівців викликає в даний час стан обводнених сховищ для відпрацьованого ядерного палива.

У першу чергу мова йде про сховище під реактором 4-го блоку АЕС "Фукусіма-1", де, згідно з наявною інформацією, повністю відсутня вода.

Сучасна технологія передбачає, що в подібних басейнах-сховищах температура повинна постійно підтримуватися на рівні 25 градусів за Цельсієм, що досягається за рахунок наявності в них охолодженої води.

Проте в даний час в басейнах під реакторами блоків 5 і 6 температура досягла 60 градусів, а в позбавленому води сховищі 4-го блоку - 84 градусів.

У результаті того, що відбувається постійний розігрів відпрацьованих уранових стрижнів в цих трьох сховищах відбувається витік у зовнішнє середовище радіоактивних матеріалів, зазначають британські експерти.

При цьому на 4-му блоці АЕС людина не може перебувати біля сховища з відпрацьованим паливом більше 16 секунд, так як за цей час він отримує граничну норму допустимого опромінення.

Тим часом основні зусилля японських фахівців протягом останніх 24 годин були зосереджені на сховищі під 3-м блоком АЕС. Там знаходиться не тільки відпрацьований уран, але і плутоній.

Зазначимо, що українські фахівці передали японським атомникам рекомендації, як охолодити реактори.

Нагадаємо, перший вибух на АЕС "Фукусіма-1" стався через сильний землетрус у Японії магнітудою 9,0 балів, який забрав тисячі життів. В понеділок на атомній станції "Фукусіма-1" стався другий вибух, а у вівторок атомна станція вибухнула втретє.

Стежте за новинами про ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Над реактором АЕС "Фукусіма-1" з'явився дим

Радіаційна загроза в Японії зростає: українці порадили японцям, як охолодити реактори

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: