Британців звинуватили у причетності до тортур у Бангладеш

Журналісти провели розслідування, за яким звинуватили британські спецслужби у співпраці з Бангладеш, що призводило до тортур.

Співпраця британських спецслужб з силовими структурами Бангладеш призводила до тортур і жорстокого поводження з ув'язненими в південноазіатській державі. Про це йдеться у журналістському розслідуванні працівників The Guardian.

Як вдалося з'ясувати, в рамках роботи щодо запобігання терористичних загроз співробітники британських спецслужб передавали колегам із Бангладеш інформацію про британських підданих, підозрюваних у зв'язках з терористами. Ці люди поміщалися в секретний дознавательний центр, відомий під назвою TFI (Task Force for Interrogation).

Великобританія мала у своєму розпорядженні відомості про те, що в Бангладеш порушуються права ув'язнених, а конкретно в TFI були зафіксовані випадки загибелі людей від тортур. Тим не менше, співпраця зі спецслужбами тривала.

Зокрема, зустрічі з високопоставленими бангладешськими колегами проводила Джекі Сміт, яка займала тоді посаду міністра внутрішніх справ Великобританії, хоча за кілька місяців до цього правозахисні організації висловлювали стурбованість застосуванням тортур в Бангладеш.

Одного з ув'язнених, заарештованого завдяки інформації, отриманій від Великобританії, прив'язували до стільця і катували за допомогою дриля, щоб вибити свідчення. Інший британський підданий, колишній підозрюваний у справі про терористичну змову, сказав, що його били і катували електрошоком.

Це не перший випадок, коли британським чиновникам і співробітникам спецслужб дорікають у причетності до використання тортур в країнах третього світу. Так, у вересні 2010 року The Guardian писав, що колишній міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд особисто давав дозвіл на тортури підозрюваних.

Читайте також:

WikiLeaks: Індія катувала затриманих у Кашмірі

У Лондоні заарештували главу Ради безпеки Монголії

США спростували звинувачення в приховуванні тортур в Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: