Британія готує "важку" відповідь Росії

Британія має намір у понеділок завдати «важкого» удару по Росії у зв'язку з відмовою видати королівству підприємця Андрія Лугового.

Великобританія у понеділок має намір завдати «важкого» удару по Росії у зв'язку з відмовою видати королівству підприємця Андрія Лугового, звинуваченого у вбивстві колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.

Як пише в номері за понеділок The Financial Times з посиланням на джерело, яке «займає хороше положення» в міністерстві закордонних справ Великобританії, відповідь, яку у понеділок запропонує парламенту глава відомства Девід Мілібенд, буде «важкою». Може йтися про висилку дипломатів і введення обмежень візового характеру.

Девід Мілібенд
Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд може запропонувати Росії "важку" відповідь (Фото: guardian.co.uk)
Сам Мілібенд в неділю заявив лише, що вбивство Литвиненка - «дуже серйозна справа», і судовий процес над ним повинен бути абсолютно прозорим. FT особливо відзначає, як категорично Мілібенд відмовився виключити із списку можливих засобів реагування висилку російських дипломатів з Лондона. Газета вважає, що саме це рішення і буде прийнято. За ним, швидше за все, послідує схожа реакція російських властей. Крім того, західні урядовці в Москві чекають подальших нападок на Британську раду з боку російських властей.

Разом з тим, Мілібенд дав зрозуміти, що все буде зроблено так, щоб російсько-британські економічні зв'язки постраждали якнайменше. Він особливо відзначив, що рівень економічних зв'язків двох країн знаходиться на небувалій висоті. За даними The Financial Times, новий прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун повністю в курсі справи Литвиненка, і не дивлячись на бажання підтримати цілісність системи правосуддя Великобританії, новий уряд хоче уникнути яких-небудь негативних наслідків для торгових відносин між країнами.

В останній раз Великобританія висилала російського дипломата більше 10 років тому, в 1996 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: